Skocz do zawartości

Dziwne białe "nitki" .-Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników tego forum, jest to mój pierwszy post na tym forum więc z góry chciałbym przeprosić za ewentualne "gafy". Założyłem dziecku akwarium 20 litrów z filtrem i grzałką, z ryb były 4 neonki, parka mieczyków i parka gubików + glonojad. Przez dwa miesiące wszystko było ok a ostatnio po dokonaniu wymiany wody i wsadzeniu nowej roślinki pojawiło mi się coś na szybach od wewnętrznej strony akwarium wygląda to jakbym pomalował jakieś kreski na szybie białą farbą (cienkie kreski). Szukając pomocy w wyszukiwarce google i w sklepach otrzymałem odpowiedź, że mogą to być wypławki albo słubie. Bardzo proszę o pomoc w określeniu co to jest. Widać to na załączonych zdjęciach.

Niestety ostatnio zdechł glonojad oraz jeden mieczyk nie wiem czy to wina tego białego czy jakiś inny przypadek.

post-9737-13685164497201_thumb.jpg

post-9737-13685164496616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Są to wypławki,nimi się nie przejmuj ryby powinny je zjeść(o ile same przeżyją).

 

Na pewno nie jest to akwarium dla ryb,które posiadasz.Z tych,które tam masz mogły by ewentualnie zostać gupiki,ale one dość szybko się mnożą więc też na krótka metę.

 

Robisz może testy wody?Podaj wyniki.

Co ile podmieniasz wodę?

Jaka temperatura?

 

Myślę,że powinieneś kupić dziecku minimum 60L akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś wymieniasz wodę a to błąd rozumię że wymieniasz całość,powinieneś podmieniać nie więcej niż 30% odstanej minimum 24 h wody,woda z kranu jest przyczyną śnięcia ryb zabija je chlor zawarty w wodzie.Co do tego glona to wypławek Sławek udzielił odpowiedzi,zapoznaj się z tym: viewtopic.php?f=43&t=17244

Przydałoby się dosadzić kilka roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna rzecz,widzisz te małe ślimaczki na szybie?To zatoczki,za kilkanaście dni będziesz miał ich plagę bo bardzo szybko się rozmnażają.Proponuję kupić 3 ślimaki anetomme hellena,większość akwarystów z nich korzysta one zjedzą każdego niepotrzebnego ślimaka w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...