Skocz do zawartości

Platki-zmienniaki plamiste


karolina22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie-niedawno( ok 2 tygodnie) kupiłam w zoologicznym 3 samice i 2 samce platek (2 żółte,2 zielone i jedna żółto-czerwona) i czy to możliwe by żadna samica nie była w ciąży, bo brzuch mają płaski i plamki nie mają...

Spróbuję zrobić zdjęcia, ale nie obiecuję, bo to ruchliwe rybki :)

 

 

agunia997-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego się w ogóle dziwisz. Ryba nie zajdzie w ciąże w każdych warunkach. Może ryby były trzymane w warunkach nie sprzyjających zapłodnieniu i tyle. U znajomego kiedyś nawet gupiki się przestały rozmnażać gdy pod jego sześciomiesięczną nieobecność akwarium zajmowała się jego narzeczona.

 

Ja mam trochę inaczej - mam 2 grube platki z plamą ciążową już od 2 miesięcy i jakoś nie rodzą... :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozmnażaniem to jest różnie i się nie ma co martwić na początku platki mnożyły mi się na potęgę potem przestały na +/-1,5 miesiąca a np. (bez ściemy) dziś rano widzę że w akwa pływają sobie 2małe platki ale pewnie jest ich więcej bo mam trochę roślinek w akwa no i nie idzie wszędzie dopatrzeć (młode to chyba dzieci moich wcześniejszych rybich dzieci ) ;) Powodzenia w rozmnażaniu

 

Też miałem z jedną tak jak niger potem nagle straciła brzuch młodych nie było a ryba padła po dwóch tygodniach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzsiaj przyszedlłem z pracy, włączyłem światlo i zauważyłem, że przy tafli wody pływa mała rybka, poszedłem po kotnik i rybki już nie było. Przeszukałem całe akwarium. Teraz się zastanawiam, czy jestem zbyt przewrażliwiony i tak czekam na poród, a może to nie była rybka? To coś było wielkości tej litery - OO. Jakiej wielkości rodzą się młode? Dodam jeszcze, że czarna plamka tak jakby się zmniejszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, na oko jakieś 4mm

 

Edit:

 

 

Dzisiaj zrobiłęm zdjęcie maluchom, jest ich 7 :)

Wczoraj, jak wyławiałem maluchy do kotnika, zauważyłem 1mm czegoś, to tak jakbyście obcięli 1mm włosa, właśnie coś takiego pływało. Bardzo ciężko je zauważyć. Mogą to być małe, a może coś przyniosłem z akwarystycznego w wodzie z neonkami?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Michał84:Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...