Skocz do zawartości

połączenie wakacyjne


pasztetowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no hej... chodzę do szkoły i moim wychowawcą jest facet od przyrody. w klasie mamy dwa akwaria.na wakacje ja biorę ryby z pierwszego. mam 1-gatunkowe akwarium(danio lamparcie i pręgowane)czy takie połączenie będzie dobre?:

2*molinezja

2*neon czerwony

1*mieczyk

1*danio(ten to się raczej wpasuje;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później się okaże że to 30l, a wy tak radośnie doradzacie te rybki.

 

Droga autorko tematu. Litraż, wymiary, lub choć długość baniaka. Bez tego, nie ma rozmowy o wyborze obsady.

 

Ryby nie mają się zmieścić, mają mieć optymalne warunki.

Wszystkie posty po tym, a przed podaniem litrażu/wymiarów będą traktowane jako spam i odpowiednio nagradzane.

 

Nie da się określić prawidłowej obsady nie znając litrażu.

Szczególnie że są tam ryby które potrzebują np. przynajmniej 100l akwarium. Może się komuś wydawać że ryba się zmieści. Słowo klucz - wydawać. Musimy znać konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40cm na 30cm litrażu naprawdę nie mam możliowości podać

P.S właśnie je przyniosłam tylko mieczyk narazie ocewiały ale jak go obserwowałam przez rok to zawsze taki był... molinezje to parka,danio już nawet samice gania,maleńka molinezja(ok. tygodnia)siedzi wśród roślin a glonojadek czyści mi wazę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molki od 80cm długości.

Mieczyki to samo ale lepiej od 100cm.

Glonojad od 80cm.

Danio od 80cm.

Neon czerwony od 60cm.

 

Jak widzisz - żadna z tych rybek, mimo że się mieszczą, nie nadaje się do takiego akwarium. Jest za małe dla nich.

Ponad to sztuczne ozdoby takie jak wazy nie powinny znajdować się w akwarium - mogą psuć parametry wody.

 

Oddaj te ryby, kup jakieś gupiki, dla nich akwarium będzie ok, ale dla tych które tam są - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Mam kilka pytań tak w ramach uściślenia.

w klasie mamy dwa akwaria.na wakacje ja biorę ryby z pierwszego.

2*molinezja

2*neon czerwony

1*mieczyk

1*danio(ten to się raczej wpasuje;D)

Jak rozumiem to zabierasz na czas wakacji i po wakacjach one wracają do szkoły?

 

mam 1-gatunkowe akwarium(danio lamparcie i pręgowane)

40cm na 30cm litrażu naprawdę nie mam możliowości podać

To jest Twoja obsada i trzymasz ją w zbiorniku o takich wymiarach? Szkoda że nie znamy trzeciego wymiaru. Dużo by to zmieniało jak by miał 100 cm :)

 

Bo tak sobie czytam oddaj, dołóż, zmień, a co jeśli obsada ma wrócić do szkoły?

 

dobrze akwarium załatwione ale dopiero na jutro. nic nie powinno się stać przez noc?

Obawiam się że to może być problem, do baniaka potrzeba działającego zaszczepionego filtra, wody z jakiegoś chodzącego zbiornika, to może bardzo skrócić czas dojrzewania zbiornika ale nie do godzin kilku. Chyba że całość będzie zalana woda z działającego już zbiornika. Wracając do pytania o obsadę, moim zdaniem w stanie obecnym w Twoim zbiorniku przez godzin kilka nic im się stać nie powinno, w zależności od wydajności filtracji podskoczą poziomy NO3/PO4 ale nie sądzę aby było to zabójcze dla obsady. Przerybienie na dłuższą metę skutkuje chorobami u podopiecznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...