Jump to content

60x30x30 - 54l


Pazur
 Share

Recommended Posts

Cześć i czołem, akwamaniacy.

 

Zaintrygowała mnie ostatnio żabka, karlik szponiasty, ale wiem o niej tylko podstawowe rzeczy i to pewnie jeszcze nie wszystko.

Mój problem polega na tym, że mam aktualnie obsadę, którą muszę dokończyć, a podobają mi się te żabki.

 

W akwarium:

 

- 6x kirysków spiżowych - tak, owszem, wiem, że dno dla nich jest niezbyt idealne, ale nie mam po prostu gdzie ich oddać, byłem chyba już w każdym sklepie w moim mieście i pytałem nawet po 3 razy! Jutro idę jeszcze raz na miasto i zobaczę, może da się kogoś jeszcze przekonać. (natrętny klient :P ) Poza tym rybcie wyglądają na zadowolone.

 

- 9x neonów czerwonych, które mają już dość spory staż w moim akwarium. Było 10, ale jedna odeszła z powodu choroby genetycznej, dokupię jeszcze jedną.

 

- 1x samiec P. Ramirezy - i tutaj kolejny mały problem, bo chciałbym mieć ich parkę, a musiałbym dokupić 3 sztuki samiczek, żeby sobie wybrał, bo strasznie wybredny.

 

- 2x Anentome Helena

 

Mam świadomość tego, że akwarium już jest na styk co do obsady, ale mimo tego mam tylko pytanko - czy nie przeszkadzały by tu takie żabki?

Link to comment
Share on other sites

Możesz w puścić ze 3 szt. ;) Te żaby nie rosną duże ale akwarium musi być przykryte aby żaba miała odpowiednią wilgotność powietrza oraz nie nalewaj wody na maxa zostaw z 5 cm. przerwy od powierzchni.Karm głównie żywym pokarmem np. mrożonkami dla ryb.

Link to comment
Share on other sites

Mam prawie 2,5 cm od tafli wody, 25cm wysokości nie będzie za mało dla ogółu? Słyszałem, że mogą mieć problemy z podpływaniem do powierzchni, więc chyba 27,5 styknie. Poza tym mam sporo roślinności i korzenie, co im by ułatwiło, więc bez problemu. Niektórzy mówią, że może być wysokość 40cm, a inni, że 20cm, więc jestem na połowie. :P Temat można zamknąć, nad żabkami jeszcze pomyślę, a Tobie Erni za odpowiedź bardzo dziękuje. :)

 

edit: przepraszam za składnie, pisałem na szybko.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry. Jako początkujący akwarysta jestem stałym bywalcem superakwarium.pl Na super mi nie zależy, ważne, aby na początek było dobrze. ;)

Moje 54l, to pierwsze akwa i po 3-tygodniowym dojrzewaniu (z jednym gupikiem) dobieram obsadę. Mam obecnie 7 młodych kardynałków, które na wpuszczenie do baniaka jeszcze trochę poczekają. W końcu wczoraj po kilkudniowym jeżdżeniu po zoologicznych ;) za radą sprzedawcy kupiłam 4 kiryski lamparcie i 2 glonojady-zbrojniki. Od znajomych mamy dostać w spadku parę pielęgnic ramireza. Zastanawiamy się jednak czy nie będzie tego za dużo. Kolejna myśl, to czy zamiast tych pielęgnic mógłby być bojownik (sam, bądź z samicą)? Chciałam prosić o radę. Krytykę przyjmę na klatę. ;)

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie, to już uzyskałam odpowiedź, dzięki. :) Nie chciałam zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum.

 

Pzdr. :)

 

mandy29: To ja zamykam temat jak wszyscy wszystko już wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...