Skocz do zawartości

60x30x30 - 54l


Pazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, akwamaniacy.

 

Zaintrygowała mnie ostatnio żabka, karlik szponiasty, ale wiem o niej tylko podstawowe rzeczy i to pewnie jeszcze nie wszystko.

Mój problem polega na tym, że mam aktualnie obsadę, którą muszę dokończyć, a podobają mi się te żabki.

 

W akwarium:

 

- 6x kirysków spiżowych - tak, owszem, wiem, że dno dla nich jest niezbyt idealne, ale nie mam po prostu gdzie ich oddać, byłem chyba już w każdym sklepie w moim mieście i pytałem nawet po 3 razy! Jutro idę jeszcze raz na miasto i zobaczę, może da się kogoś jeszcze przekonać. (natrętny klient :P ) Poza tym rybcie wyglądają na zadowolone.

 

- 9x neonów czerwonych, które mają już dość spory staż w moim akwarium. Było 10, ale jedna odeszła z powodu choroby genetycznej, dokupię jeszcze jedną.

 

- 1x samiec P. Ramirezy - i tutaj kolejny mały problem, bo chciałbym mieć ich parkę, a musiałbym dokupić 3 sztuki samiczek, żeby sobie wybrał, bo strasznie wybredny.

 

- 2x Anentome Helena

 

Mam świadomość tego, że akwarium już jest na styk co do obsady, ale mimo tego mam tylko pytanko - czy nie przeszkadzały by tu takie żabki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 2,5 cm od tafli wody, 25cm wysokości nie będzie za mało dla ogółu? Słyszałem, że mogą mieć problemy z podpływaniem do powierzchni, więc chyba 27,5 styknie. Poza tym mam sporo roślinności i korzenie, co im by ułatwiło, więc bez problemu. Niektórzy mówią, że może być wysokość 40cm, a inni, że 20cm, więc jestem na połowie. :P Temat można zamknąć, nad żabkami jeszcze pomyślę, a Tobie Erni za odpowiedź bardzo dziękuje. :)

 

edit: przepraszam za składnie, pisałem na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jako początkujący akwarysta jestem stałym bywalcem superakwarium.pl Na super mi nie zależy, ważne, aby na początek było dobrze. ;)

Moje 54l, to pierwsze akwa i po 3-tygodniowym dojrzewaniu (z jednym gupikiem) dobieram obsadę. Mam obecnie 7 młodych kardynałków, które na wpuszczenie do baniaka jeszcze trochę poczekają. W końcu wczoraj po kilkudniowym jeżdżeniu po zoologicznych ;) za radą sprzedawcy kupiłam 4 kiryski lamparcie i 2 glonojady-zbrojniki. Od znajomych mamy dostać w spadku parę pielęgnic ramireza. Zastanawiamy się jednak czy nie będzie tego za dużo. Kolejna myśl, to czy zamiast tych pielęgnic mógłby być bojownik (sam, bądź z samicą)? Chciałam prosić o radę. Krytykę przyjmę na klatę. ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przejrzyj tą listę rybek, które nadają się do podobnego litrażu (oczywiście nie wszystkie na raz).

 

viewtopic.php?f=39&t=7147&st=0&sk=t&sd=a

 

Na dzień dobry odpada zbrojnik, bo rośnie za duży (no chyba, że chodzi ci o otoski). Zamiast parki ramirezek można dać bojownika samca lub harem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...