Skocz do zawartości

Oranda- dziwna transformacja


Andio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

2 lata temu zakupiłem 2 orandy. 2 identyczne zielone.

pół roku temy jedna zaczęła blednąć. Myślałem, że chora ale zostawiłem w spokoju.

Jakie było moje zdziwienie gdy po ok 3 tygodniach z zielonej przeobraziła się w piękną biało - żółto - czerwoną rybę. na dodatek dostała coś w rodzaju "czapki" pomarańczowej.

W załączniku są zdjęcia tych rybek. obie wygladały tak samo zielono :) przez ok 1,5 roku.

post-9690-13685164469271_thumb.jpg

post-9690-13685164469789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nagle kolor zmieniła? Może jak są młode to są jak to ująłeś "zielone", a później kolory zmieniają.

 

Nie .

Kupiłem 2. Jak widać na fotce druga się nie zmieniła już 2 lata ;).

 

Doprawdy nic z tego nie rozumiem. Pytałem w sklepie w którym kupowałmei powiedzieli że nigdy nie widzieli czegos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie .

Kupiłem 2. Jak widać na fotce druga się nie zmieniła już 2 lata ;).

 

Doprawdy nic z tego nie rozumiem. Pytałem w sklepie w którym kupowałmei powiedzieli że nigdy nie widzieli czegos takiego.

Jeśli jest zdrowa i w ogóle to już raczej nic jej nie będzie. Ja kiedyś miałam teleskopa złotego i mu się ogon czarny zrobił. Ale tylko ogon, cały koloru nie zmienił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwię się, że zdechnie ;).

Po prostu dziwna ta transformacja.

 

 

 

Nie .

Kupiłem 2. Jak widać na fotce druga się nie zmieniła już 2 lata ;).

 

Doprawdy nic z tego nie rozumiem. Pytałem w sklepie w którym kupowałmei powiedzieli że nigdy nie widzieli czegos takiego.

Jeśli jest zdrowa i w ogóle to już raczej nic jej nie będzie. Ja kiedyś miałam teleskopa złotego i mu się ogon czarny zrobił. Ale tylko ogon, cały koloru nie zmienił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem masz magiczną rybke wypowiec do niej życzenia (pewnie 1 było zmień ten brzydki kolor)

 

A my mamy magiczny regulamin:

5.2. Na Forum usuwane lub blokowane są tematy i posty, ewidentnie naruszające netykietę, niniejszy Regulamin ... :

a) nie na temat (tzw. Off Topic).

...

g) tzw. Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

- pisane bez większego sensu.

- nie wnoszące niczego do omawianego tematu. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pokarm to dlaczego 2-ga się nie zmieniła. POza tym to nie jest lekkie przebarwienie skóry ale kompletna zmiana.

Spójż na fotki. jak 2 inne ryby.

 

 

 

Miałem kiedyś teleskopa czerwono czarnego a kropki czarne znikły i była cała czerwona.W tym że ja stosowałem taki pokarm do koloru z czego czerwona ryba staje się biała.Drugi zrobił się z czerwonego biało czerwony Jaki pokarm masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nic dziwnego w zoologach o niczym takim nie słyszeli i wcale się nie dziwię jeśli oni kupują na giełdach ryby wcale nie wiedząc co ryba jadła co używają w hodowli ryb.Ogólnie to dla mnie nie jest nic dziwnego bo spotkałem się z tym faktem u siebie jak miałem welony czy przez pokarm czy też nie nie wiem bo gdy przestałem tym karmić swoje ryby a to pokarm tropicala nie pamiętam nazwy nadal powstawał ubytek barwy czerwonej na białą.Widocznie ma tak w genach bo ta ryba na świętą nie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...