Skocz do zawartości

Encykopiedia ryb akwariowych


auch78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że na naszej głównej encyklopedi ryb niema połowy ryb akwariowych więc założyłem ten temat żeby spólnymi siłami zrobiliśmy [ Forową encykopiedie ryb akwariowych].Wpisujemy

gatunek ryby , długość i wysokość gatunku , pochodzenie czyli jaki kontynent i kraj , rorzmnarzanie i parametry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już jest czy nie ma ale może :

Pielęgniczka krasnopręga (apistogramma hongsloi)

Samica rośnie do około 7 cm., samce są większe i bardziej ubarwione. Ryba nadaje się do akwarium 150 L

Pochodzi z rzek kolumbijskich części dorzecza Orinoko (Ameryka Południowa i Środkowa jeśli się nie mylę).

Rybe należy trzymać w hakramach. Woda powinna mieć parametry : typ wody 1-2, 25-27*C

Gatunek pochodzi z rodziny pielęgniocowatych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybe należy trzymać w hakramach. Woda powinna mieć parametry : typ wody 1-2, 25-27*C

Gatunek pochodzi z rodziny pielęgniocowatych

Że tak zapytam, co to są te hakramy? Pierwsze słyszę.. Zapewne chodziło Ci o haremy. Poza tym z tego co znalazłam w necie o tej rybce to można ją trzymać już od 100 l.

 

W ogóle temat wydaje mi się bezsensu, wszystkie ryby ( a przynajmniej te najłatwiej dostępne) są już opisane, wystarczy kliknąć :google: lub :szukaj: , poza tym komu się będzie chciało przeglądać tyle stron opisów ryb żeby znaleźć tą "swoja". Jest na to łatwiejszy i dużo wygodniejszy sposób który opisałam wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to wszystko wyglądało na tej samej zasadzie co na stronie głównej - chodzi mi o ułożenie alfabetyczne to można by coś takiego zorganizować, ale jak na 1 stronie będzie np: Mieczyk, a na drugiej stronie będzie Bojownik, to będzie trudno szukać rybek, gdy będzie tak z 30-40stron ( przykład ) i ułożone nie alfabetycznie to wolał bym poszukać w internecie - ponieważ szybciej bym znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że łatwiej szperać po forum niż wpisać nazwę w :google: i kliknąć "szukaj"? Nawet za pomocą forumowej szukajki jest gorzej znaleźć coś konkretnego, bo wyskakują wszystkie posty z uwzględnieniem tematów z galerii bądź pytania o obsady.. A jak się namnoży tych opisów ryb to jakby się nawet zrobiło 10 stron tej encyklopedii to komu się będzie chciało post po poście szukać rybki?

Wujek Google nie gryzie :P Pozatym jako rozpoczynający temat powinieneś wpisać pierwszy gatunek jakiejś ryby, żeby kolejni wiedzieli jak to robić. Dla mnie ten temat będzie nie przejrzysty, ani czytelny więc nie podoba mi się ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bez sensu. Podany jeden gatunek ryby, a już 2 strony się zrobiły...

 

Temat zamykam, bo po to jest google, żeby sprawdzać informacje na temat danego gatunku ryby.

 

Ryb jest tyle gatunków, jest tyle tematów, że nie ma po co robić dodatkowy syf na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...