Skocz do zawartości

Zaklimatyzowanie się narybku.


skalar2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, rano w moim "kotniku" zauważyłem, że dwie małe rybki (w kotniku wszystkie to platki)

zdechły. Zacząłem się zamartwiać: Dlaczego zdechły?. Po wnikliwym przeanalizowaniu tego co się stało stwierdziłem, aby wypuścić pozostały narybek z kotnika do akwarium. Nie wie czy dobrze postąpiłem, ponieważ wieczorem spostrzegłem, że pozostały narybek jakie został chowa się za filtrem i w innych trudno dostępnych miejscach. Oprócz tego zachowywał/ nadal zachowuje się jakoś dziwnie(tak jakby nazajutrz miał zdechnąć). Proszę pomóżcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narybek nie jest "świeżo urodzony". Trzymam go już w kotniku ok. 2,5 miesiąca, a pozatym osiągnął już 1cm i nabrał już trochę kolorów. Akwarium mam tak gdzieś 50l. Filtr wewnętrzny(mechaniczny), akwarium jest średnio obsadzone roślinami.

 

 

PS. Jak to może w czymś pomóc to ostatnio klika dni temu podmieniałem wodę i czyściłem zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narybek nie jest "świeżo urodzony". Trzymam go już w kotniku ok. 2,5 miesiąca, a pozatym osiągnął już 1cm i nabrał już trochę kolorów. Akwarium mam tak gdzieś 50l. Filtr wewnętrzny(mechaniczny), akwarium jest średnio obsadzone roślinami.

 

 

PS. Jak to może w czymś pomóc to ostatnio klika dni temu podmieniałem wodę i czyściłem zbiornik.

Jakie masz podłoże ? Czy mocno je wzruszyłeś przy czyszczeniu zbiornika? Centymetrowy narybek powinien już sobie dobrze poradzić, ja swoje młodziaki wypuszczałem z kotnika po około miesiącu i dają radę maluchy... Moim zdaniem, jeśli wzruszyłeś podłoże to mogłeś uwolnić martwe strefy i podtruć narybek który jest mniej wytrzymały... Ja tak załatwiłem otosy, które są bardzo wrażliwe, kumpel z kolei wybił wszystkie młode zbrojniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...