Skocz do zawartości

proszę o pomoc w sprawie karmienia


seb87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w sklepie zoologicznym po pokarmy dla rybek uzbrojony w listę nazw pokarmów z tego forum. Sprzedawca trochę mi namieszał i ostatecznie kupiłem :

 

1. tropical spirulina granulat

2. tropical vitality and color granulat

3. tropical supervit

4. sera shrimps natural - dieta podstawowa

5. pleco multi wafers

6. pokarm mrożony dla pielęgnic

 

Ryby które mam:

 

1. para pielęgniczek ramireza

2. 14x neony czarne (wiem , że nie nazywają się neonami, ale zapomnialem nazwy)

3. 4x kirys panda

4. 5x otosek

5. pięć krewetek crystal red

 

Bardzo proszę kogoś kto się zna o wskazówki dot. karmienia. Co kiedy jak często i dla kogo dawać, bo zagubiłem się w tym wszystkim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarmy, które masz są ok. Podawaj je 2 razy dziennie.

Pozbądz się pielęgniczek, są agresywne.

Faktycznie zauważyłem dzisiaj, że jedna ramirezka (mniejsza) gania wszystkie ryby i je stresuje :evil: Czy to szkodzi rybom ? A może jej się znudzi i się przyzwyczai ? Druga ramireza, większa jest spokojna i nie robi wiochy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz rozmnażać krewetki to ramirezy pa pa! jeśli nie zależy ci na krewetkach to zostaw te rybcie bo są naprawde bardzo ładne i nikomu nie zaszkodzą pogonią i przestaną narazie pokazują kto rządzi w akwarium

co do suchego jedzonka jest dobre mrożony kupuj normalny tj. wodzeń, ochotka larwy komara itd maja to być małe robaczki bo ramirezy to pielęgniczki a przyokazji pokarmisz inne rybcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw te rybcie bo są naprawdę bardzo ładne i nikomu nie zaszkodzą pogonią i przestaną na razie pokazują kto rządzi w akwarium

 

Seriooo??? Według mnie pozbądz się ich, zastraszają Ci ryby, przez co żyją w stresie i mają gorsze samopoczucie.

Nie przestaną, będzie to trwało długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.... mi właśnie najbardziej zależy na ramirezach. no nic.... jeszcze zobaczę. dziś jakby spokojniej. Może jak ryby podrosną to nie będą już sobie dawać w kaszę dmuchać ;)

 

mandy29: Temat zamykam, bo zszedł na inne tory niż na to pozwala dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...