Skocz do zawartości

obsada 160l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że pod koniec tygodnia zakładam swe upragnione 160l prosze o pomoc przy obsadzie.

Co powiecie na coś takiego:

- 2 Bocje wspaniałe

- 4 glonojady

- 1 Bojownik

- 10 neonek

- 1 Duch

- 4 Mieczyki

- 4 Skalary

 

Wiem, że to trochę Dream Team i że nie wszystkie mogą do siebie pasować dlatego czekam na wszelkie sugestie. Co jeszcze mogę dodać, co odjąć, co polecacie, co kolwiek ;) może coś większego i bardziej egzotycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Co do tej obsady,to duch podobno 200l akwa minimum.Zamiast 4 glonojadów wziąłbym 2 i dodałbym 2 kiryśniki czarnoplame.Są bardzo łagodne i niezbyt wymagające.

Bocje Wspaniałe lepiej czują się w większej grupie a więc 4-5 osobników.Oprócz tego bojownik może podgryzać płetwy skalarom,chociaż to nie jest regułą,bo niektóre bojowniki nie zwracają zbytnio uwagi na rybki innych gatunków.To tylko moje sugestie.Pozdro.

Aha i jeszcze jedno.Skalary jak ci podrosną to raczej napewno zeżrą wszystkie neonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że pod koniec tygodnia zakładam swe upragnione 160l prosze o pomoc przy obsadzie.

Co powiecie na coś takiego:

- 2 Bocje wspaniałe

- 4 glonojady

- 1 Bojownik

- 10 neonek

- 1 Duch

- 4 Mieczyki

- 4 Skalary

 

Wiem, że to trochę Dream Team i że nie wszystkie mogą do siebie pasować dlatego czekam na wszelkie sugestie. Co jeszcze mogę dodać, co odjąć, co polecacie, co kolwiek ;) może coś większego i bardziej egzotycznego?

Co do bocji też trochę baniaczek mały, proponuję mniejsze odmiany bocji, ale jak się uprzesz od biedy mogą być

Zbrojniki (glonojady) 2 szt wystarczy i tak rzadko będziesz je widywał, to bardziej ryby nocne

10 neonów to za mało nawet ich nie zauważysz proponuję około 20

duch - odpada

4 mieczyki - mogą być

4 skalary - niestety zbiornik za nicki o ile to standardowe 100x40x40.

 

Ja zaproponuję Tobie troszeczkę inną osadę.

2+5 p. ramireza

30 x neon inessa

20x neon czerwony

8x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie.

Co do Bocji to chyba się uparłem (piękne są) i chciałbym by pozostały- naprawdę będzie im źle? 50 neonek? ale 30 to chyba rzeczywiście wezmę, co do skalarów to owszem jest to 100x40x40 ale nie mam wyjścia bo siedzi biedak u mojej siostry w 45l wiec chce go do większego zabrać a nie chce by był sam bo stadny wiec myślałem że 4 będą w sam raz. A może jakiś sumik, bądź brzanka rekinia? U znajomych bojownik z gupikami żyje w zgodzie więc problemu być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, w czwartek będę w zoologicznym to pospisuje najciekawsze rybki i może dopiero wtedy coś wymyślę, bo teraz mogę sobie rozważać wszelakie warianty a jak przyjdzie co do czego to nigdzie takich ryb nie znajdę.

wielkie dzięki za informacje i do jutra :)

 

A jakby to przemodelować na

2+5 p. ramireza (może być więcej?)

20 x neon inessa

3x glonojad

nieszczęsny skalar - chociaż nie pasuje mi

10x rozbora galaxy jak będzie

kilka krewetek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, w czwartek będę w zoologicznym to pospisuje najciekawsze rybki i może dopiero wtedy coś wymyślę, bo teraz mogę sobie rozważać wszelakie warianty a jak przyjdzie co do czego to nigdzie takich ryb nie znajdę.

wielkie dzięki za informacje i do jutra :)

 

A jakby to przemodelować na

2+5 p. ramireza (może być więcej?)

20 x neon inessa

3x glonojad

nieszczęsny skalar - chociaż nie pasuje mi

10x rozbora galaxy jak będzie

kilka krewetek?

 

Nie jak ramirezy to żadnych innych większych ryb typu skalar, chociaż on mi tam w ogóle nie podchodzi

neony i razbory mogą być tylko że razbory z dużo większej ilości 10 szt to obsada na 25 l, nawet ich nie zauważysz. Co do glonojadów, o ile chodzi o zbrojniki , zamienił bym je na otoski lub kirysy. Od razu ci powiem że glonojady to glonów ci nie zjedzą, a jak podrosną to mało kiedy je zobaczysz bo to ryba nocna, więc ich trzymanie mija się z celem. Krewetki nie wiem czy się utrzymają

Możesz zamiast takiej ilości ramirez dać ich 2 pary 2+2 plus np parę p. borelli. Do tego

20 neonów i 30 szt galaxy, oraz kirysy 8 szt na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...