Jump to content

126l obsada

akwa1993
 Share

Recommended Posts

Oto moja obsada (wiem że zupa rybna):

-9 brzanek sumatrzańskich ile mogę jeszcze dodac ?

-7 neonków inessa ile moge jeszcze dodać ?

-1 kosiarka (miałem 2 ale jedna mi zdechła ,dziwna sprawa nagle zaczeła latac po akwarium naprawde szybkooo jak szalona ,uderzyła w szybe i death) do oddania

- 2 kiryśniki czarnoplame do oddania

- 3 danio pręgowate do oddania

-2 hokejówki do oddania

- i jeszcze chciałbym parę kirysków ale nie wiem czy nie mam za ostrych krawędzi na żwirku

Mam małe brzanki więc napewno pare jeszcze wrzucę do zbiornika a myślicie że w zoologicznym za te ryby co mam do oddania dali by mi neonków albo kirysków ?

• 3 weeks later...

-1 kosiarka (miałem 2 ale jedna mi zdechła ,dziwna sprawa nagle zaczeła latac po akwarium naprawdę szybkooo jak szalona ,uderzyła w szybe i death) do oddania

Powód?

Akwarium jest za małe. Tak samo jak na kiryśniki czarnoplame.

PS.

Nie pisz czerwonym kolorem.

Pragnę zauważyć że jest tam gurami czyli trigaster .

To mit dla spamowiczów którzy coś przeczytali a nie sprawdzili w praktyce. Osobiście hodowałem "sumatry" z gurami i nic się nie działo. Zresztą nie tylko mi. Charakter brzanki zależy od osobnika. Brzanki wyhodowane są spokojniejsze niż te z odłowu.

Wiem chciałem powiedzieć że brzanki nie zawsze podgryzają płetwy. Ludzi często je hodują ze skalarami, gurami i bojownikami i nic się nie dzieje.

EDIT:

Po za tym akwa też za małe na harem tych ryb. Proponuję zamiast nich czekoladowce malajskie. Harem oczywiście.