Skocz do zawartości

Ameryka Pld. 60l.


Kaczman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje restart mojego 60l. zbiorniczka. Plan mam taki:

 

Czarne neony - 10 szt.

Otoski - 6szt.

Kirysek karlowaty - 8szt.

Zbrojnik zebra 3 szt.

 

Chcialbym z tego zrobic male BW z ciemnym zwirkiem na dnie, korzeniem i bujna roslinnoscia...

Jakie roslinki byscie polecali do takiej obsady? A moze cos pozmieniac w skladzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zeberki przez to że mnożą się od paru lat w niewoli potaniały. Już nie osiągają cztero cyfrowych cen, tylko trzy cyfrowe. W każdym razie kolega jest z zagranicy, tam może ceny nie są takie straszne. Tylko patrz co kupujesz, nie każdy zbrojnik w paski to "oryginalny" zebra. Gatunków zbrojników są setki, jeśli nie tysiące...

 

Poza tym:

60l jest za małe na łączenie otosków z kiryskami, a dodatkowo ze zbrojnikami...

 

PS: Obecne obsady w akwariach, też źle dobrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kiryskach i otoskach najbardziej mi zalezy.. A gdyby tak zostawic(same zbrojniki - dno,

kiryski habrosusy/hostatusy no i otoski - jakby nie bylo glownie scianki i liscie - bo te oto otoski to nawet plywac nie potrafia, tylko skacza jak male zabki w wodzie..

 

miesiac juz sie zastanawiam jak skompletowac je.. I zgadzam sie ze tloczno wychodzi.. Zebry beda z pewnego zrodla, cena troche wygorowana, ale nie skandal, a nie dosc, ze naprawde urocze, to jeszcze nie rosna wieksze niz 8cm.

 

ps co bys pozmienial w pozostalych zbiornikach? Zastrzegam ze otoski mam dwa, bo pomimo zapisania sie na nie w trzech sklepach juz 3 miesiace temu, wciaz czekam. A te co mam to macrospilusy (lub hoppei) najprawdopodoniej, wiec ciezko moze byc z dobraniem im krewniakow..

 

No to stalo sie - po wielu namyslach bede mial otoski x 6, i kiryski miniaturowe x 6-8. Kiryski juz mam - 6. Zachowuja sie jak z adhd,plywaja po calym akwa grupkami, rewelacja!

 

Do tych co maja doswiadczenie w tych rybkach: jaka temp? Ph? Two tww? Mam obecnie 26'C, ph. 6.4, gh 7, kh2, no2/no3 0, po4 2, woda herbaciana,szyszki i liscie na dniepompka 24/7, easycarbo, swiatlo 18w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...