Skocz do zawartości

[112] - ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pisze aby uzyskać poradę od zaawansowanych akwarystów. Niebawem założe akwarium 112 litrowe i zastanawiam się nad jego obsadą. Nie chce mieć przepełnionego ale takie które będzie cieszyć oko i rybką będzie wygodnie ;)

 

Mam wybrane rybki, które chętnie bym widział. Ale nie wiem na jakie się zdecydować, jaką odmianą i w jakich ilościach. Wybrane mam:

 

Bojownik,

Skalar,

Kirysek,

Glonojad,

Gupik (moja mama sobie zażyczyła choć nie lubię tych rybek :P )

Mieczyk,

Pielęgnica,

Prętnik,

Molinezja,

Akara.

 

Jeśli możecie to prosiłbym o podanie jakiejś konkretnej obsady ;) Wszystkie rady przemyślę dwa razy. Jeśli macie jakieś inne propozycje to piszcie. Jestem otwarty na nie ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponowal taka obsade:

15 neonow czerwonych lub inessa

5 otoskow do czyszczenia akwarium z glonow

5 kiryskow

pare lub 2+1 pielegniczki ramireza

pare lub 2+1 pretnika

gupiki(same samce) chyba ze masz co zrobic z narybkiem?

parke molinezji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponowal taka obsade:

15 neonow czerwonych lub inessa

5 otoskow do czyszczenia akwarium z glonow

5 kiryskow

pare lub 2+1 pielegniczki ramireza

pare lub 2+1 pretnika

gupiki(same samce) chyba ze masz co zrobic z narybkiem?

parke molinezji

Co do Pielęgnic tak jak to wyżej napisał Danielek to para lub dwie , Karłowatych Harem .

A gupiki czemu same samce . Rozmnażanie daje wielką satysfakcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-6 pielęgnic zeber :D bardzo fajna rybka sam taką posiadam ale nie wiem czy nie potrzebuje przypadkiem akwa 200<, według mnie 112l powinno starczyć ale mogę się mylić

Raczej nie wystarczy , "Powinny być hodowane w większych akwariach, ponieważ osiąga ona spore rozmiary oraz ma silne zachowania terytorialne. Najlepiej trzymać ją w zbiorniku jednogatunkowym lub z równie wielkimi osobnikami."

 

200L to może być za mało chyba że się dobrze wybierze obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponowal taka obsade:

15 neonow czerwonych lub inessa

5 otoskow do czyszczenia akwarium z glonow

5 kiryskow

pare lub 2+1 pielegniczki ramireza

pare lub 2+1 pretnika

gupiki(same samce) chyba ze masz co zrobic z narybkiem?

parke molinezji

Co do Pielęgnic tak jak to wyżej napisał Danielek to para lub dwie , Karłowatych Harem .

A gupiki czemu same samce . Rozmnażanie daje wielką satysfakcje .

ja wiem ze rozmnazanie daje satysfakcje ale gupiki,mieczyki,molinezje,platki rozmnozy nawet male dziecko tylko pozniej sa problemy co z tymi malymi rybkami zrobic?? jeszcze gdyby to akwarium mialo wiecej niz 112l to mozna by tam trzymac skalary i one mialy by zywy pokarm z tych rybek ale to akwa jest na skalary za male
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze rozmnazanie daje satysfakcje ale gupiki,mieczyki,molinezje,platki rozmnozy nawet male dziecko tylko pozniej sa problemy co z tymi malymi rybkami zrobic?? jeszcze gdyby to akwarium mialo wiecej niz 112l to mozna by tam trzymac skalary i one mialy by zywy pokarm z tych rybek ale to akwa jest na skalary za male

No może i racja. Ale zawsze się coś znajdzie gdzie można je oddać , przynajmniej ja bym miał gdzie oddać ale jak nie masz takiej możliwości i nie chcesz mieć z tym problemów to kup same samce albo zrezygnuj z tych rybek jest dużo małych i ładnych rybek :P

 

P.S.

 

"Stas" Pisz "ł" , "ą" , "ż" , "ę" itd. Bo dziwnie się czyta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...