Skocz do zawartości

Pielęgnica Kakadu Agresywna


warson1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem parkę pielęgnic kakadu i marzyłem aby złożyły ikrę itp może coś z tego wyjdzie, a tym czasem jedna z pielęgnic bardzo goni inne ryby jak i również swoją rówieśniczkę... czy ktoś wie czemu?? Nie znam się na tym więc proszę o wyrozumiałe odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta.

Nie znam się = nie kupuje rybki.

A jeśli chce kupić, to poznaje choć podstawowe informacje o niej. Tych rybek nawet nie hoduje się w parach... no i chyba nie spodziewałeś się że pielęgniczki będą tak sympatyczne wobec innych ryb jak np. żyworódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kakadu 1+3, pływały razem z innymi rybami w ogólnym. Często samiec przeganiał inne ryby jak i samice swojego gatunku aż w końcu samiec wybrał jedną z którą się trze. Teraz parka jest w osobnym akwa. Miałem 3 razy ikrę ale nie udało mi się doprowadzić do wylęgu. (nadal twierdzę, że są za młode jeszcze i same wcinają ikrę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agresja nie jest regułą.

Pielęgniczki jak najbardziej hoduje się w haremach. 1 samiec 2 samiczki lub w parach.

Jak jest ich za dużo to mogą być agresywne względem siebie.

W akwarium powinno być dużo kryjówek.

W moim wypadku samiczki były agresywne w momencie składania ikry i wychowu narybku. Samica atakuje wtedy wszystko co podpływa. Potrafi zdominować cały zbiornik. U mnie samiczka podczas tarła tak zdominowała baniak że padły dwie inne samiczki i samiec.... pocieszenie takie że wychowała młode pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis z tego portalu z działu encyklopedia ryb:

 

Apistogramma cacatuoides – Pielęgniczka Kakadu. Te pięknie ubarwione ryby są chętnie hodowane zarówno przez doświadczonych jak i początkujących akwarystów ze względu nie tylko na ich wspaniały wygląd ale również łatwość rozmnażania. Zapewnienie im warunków bytowych chociażby zbliżonych do wymaganych, umożliwia udaną hodowlę. W sklepach zoologicznych można spotkać się z wieloma odmianami barwnymi tego gatunku. Jednak dla wszystkich odmian charakterystycznym akcentem kolorystycznym pozostają krwistoczerwone plamy na płetwie ogonowej. Natomiast charakterystyczną cechą anatomiczną jest ciekawa budowa płetwy grzbietowej, która przypomina czub papugi kakadu. Samce są intensywniej ubarwione i większe od samic. Mają wydłużone promienie płetwy grzbietowej i ogonowej. Samice nie posiadają czerwonych plam na ogonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...