Skocz do zawartości

Grzałka interpet (150W w 64l) ustawiona na 25st a jest 22 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem zestaw akwarium jakies 2tyg akwarium z filtrem i grzalka (interpet 150W), problem taki ze grzalka ustawiona na 25st a termometr pokazuje tylko i wylacznie 22st !!!

 

Czy to mozliwe ze termometr sie myli ?? Mam termometr chyba rteciowy w wodzie (w zestawie był) przyklejony po prawej stronie a grzalka pod katem ok. 60st przechylona na tylniej sciance (posrodku akwarium)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abyś miał termometr rtęciowy. W akwarystyce stosuje się spirytusowe lub elektroniczne. Rtęciowy jak by się stłukł w akwarium to masz obsadę do wymiany. No i oczywiście termometry przekłamują ale nie dużo. Mam bardzo popularny termometr za 2,5 zł. Taki żółty ze spirytem zabarwionym na czerwono. Na grzałce mam ustawione 26°C, termometr pokazuje 26°C, bardzo dokładny miernik Fluke wyświetla 25,8°C, a elektroniczny termometr dziecięcy waha się pomiędzy 25,5 a 25,9°C. Najlepiej jak byś mógł sprawdzić temperaturę jeszcze czymś. Termometr może pokazywać dobrze, tylko grzałka może mieć przesuniętą skalę, co się często zdarza w tanich grzałkach dodawanych do zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie w prawie ani jednej grzałce nie mam odpowiednio ustawionego termostatu..a mam różnych firm i różnej mocy grzałki.

 

Termometry oczywiście nie są dokładne...ale jak wspomniał HAL9001 , przekłamują zwykle o 1-2* a te urządzonka w grzałkach są zupełnie od rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś porównywałem termometry w dużym zoologu. Różne modele, firmy itd. Prawie połowa przekłamywała. Jedne o 1-2 stopnie, inne po 5. Co więcej, sam tak miałem że termometr, dobry, sprawdzony, po pewnym czasie zaczął... przekłamywać i to grubo.

 

Zresztą termometr za 2.50 jest czymś trochę gorszej jakości niż grzałka za 30-60zł. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...