Skocz do zawartości

Padają SKALARY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem co się dzieje ze SKALARAMI,łapią łapczywie powietrze z powieszchni mimo to że napowietrzanie jest włączone 24h,robiłem podmiane wody,stosowałem różne preparaty,uzdatniacze tj."Tetra (EasyBalance)" itp.nic nie pomaga,w ciągu miesiąca padło mi 8 SKALARÓW.

Proszę o pomoc!

 

POZDRAWIAM !!! Casper2201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz obsade i jaki napowietrzacz

Właśnie mam nie zbyt bogatą obsade roślin.

napowietrzam filtrem z napowietrzaczem AQA...

Obsada ryb to 9 alarów,3 Prętniki 11 Bystrzyków różowych,9 Zwinników ogonopręgich,3 kiryski,plekostomus ok.30cm,3 mieczyki i kilka gupików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz to co ja z skalarami moje maja objawy szybki oddech nastroszone łuski i kał niciowaty koloru białego dzisiaj zacząłem kuracje w osobnym akwarium z preparatem SERA baktopur direct, zobaczymy czy za parę dni stan rybek się polepszy.Pływają albo w rogu między roślinami albo przy powierzchni zero apetytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz to co ja z skalarami moje maja objawy szybki oddech nastroszone łuski i kał niciowaty koloru białego dzisiaj zacząłem kuracje w osobnym akwarium z preparatem SERA baktopur direct, zobaczymy czy za parę dni stan rybek się polepszy.Pływają albo w rogu między roślinami albo przy powierzchni zero apetytu.

U mnie jest podobnie,brak apetytu ale tylko niektóre osobniki,kał prawie przeźroczysty.

 

postępowanie choroby:

dzisiaj jest wszystko ok.a na drugi dzień widać wyraźne zmiany w zachowaniu ryb. próbowałem też tej kuracjj,nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z ochotki natychmiast, to ona jest prawdopodobnie przyczyną, ostatnio głośno o skażonej ochotce i następstwach jej stosowania . Kup serca wołowe, cyklopa. Zastosuj im 2 dniowa głodówkę i karm czymś lekko strawnym więcej pokarmów roślinnych, tego typu pokarmy jak ochotka podaje się raz ewentualnie 2 razy w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnuj z ochotki natychmiast, to ona jest prawdopodobnie przyczyną, ostatnio głośno o skażonej ochotce i następstwach jej stosowania . Kup serca wołowe, cyklopa. Zastosuj im 2 dniowa głodówkę i karm czymś lekko strawnym więcej pokarmów roślinnych, tego typu pokarmy jak ochotka podaje się raz ewentualnie 2 razy w tygodniu

ok.zaraz jade po wołowe serca,musze je zamrozić?

a mogę je karmić małymi dżdżownicami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój skalar miał pasożyty atakujące skrzela, szybko oddychał i był chudy. niestety nie pamiętam co stosowałam ale to był preparat tropical i było na nim napisane że zwalcza pasożyty, które atakują właśnie skrzela.

Ja zastosowałem podobny preparat firmy SERA "omnipur"

na pasożyty mikro,ale niestety nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem objawy u moich SKALARÓW,ich brzuchy są nabrzmiałe jak by były mocno najedzone,mimo że zrobiłem im diete jednorazowego karmienia dziennie.

Podobno może to być spowodowane złym podawaniem mrożonek i w rezultacie zamrożenie przewodu pokarmowego u ryb,kończy się to w 90% śmiercią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...