Jump to content

Testy

Recommended Posts

Zamierzam kupić w nie długim czasie testy do akwarium (6 w 1),

zastanawiam się nad kupnem testów.

Lepiej było by wybrać testy firmy:

-JBL

-Tetra

-Tropical

Które są dokładniejsze,które są pewniejsze,a które najlepiej wybrać?

hallo

5in1 czy 6in1 to zasadniczo taki sam chłam jest tyle że w 6in1 jest dodatkowo Cl (chlor) dołożone. Jeśłi chcesz się bawić w testy wydaj rozsądnie pieniądze. Z testów przydatne jest NO3, PO4, Kh, Gh, ph, tyle na początek wystarczy. JBL ma w swojej ofercie testu uzupełniające od swoich zestawów (setów), z tych uzupełnień w zupełności wystarczy Tobie mieć Kh i Gh gdyż one nie mają żadnej tabelki kolorów, wkrapiasz kropelki i liczysz ilość kropli potrzebnych do uzyskania określonego koloru. Do tego NO3 ale kompletny z instrukcją, fiolkami i tabelką kolorów. ph i PO4 możesz sobie nabyć dalszym rzutem. Koszt tych trzech kropelkowych testów będzie przypuszczalnie o 10-15 zł wyższy od testów paskowych.

Używałem chwilę testów paskowych 5in1,które dostałem w spadku z akwarium i kilkoma rybkami.Bardzo szybko zrezygnowałem na rzecz kropelkowych i w końcu mam jakiś przegląd.Kupowałem stopniowo.Zacząłem od ph,kh,gh.Następnie no2,no3.Ostatnio kupiłem po4.

Czasem z ciekawości po zrobieniu kropelkowych robię też te paskowe i różnica jest duża.Nie warto używać tych paskowych jakie bu nie były.