Skocz do zawartości

pełno śmieci w akwarium... pomocy!


tasiek25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

Mam problem ze śmieciami w akwarium. woda jest ładna czysta. akwarium 45 litrów.

filtr : AQUAEL dla zbiornika 30-60 L

grzałka jest, oświetlenie to zwykła świetlówka wszystko w porządku. ostatnio zakupiłam 4 niebieskie diody co daje ładny efekt wieczorami. jedzenie suche firmy Tropical nie pamiętam jak się nazywa ale wygląda jak płatki zawsze je kruszę bo za duże są, oraz tabletki Vege Tabin B i co jakiś czas ochotkę. Zdarzyło mi się, że moje ryby miały ospę rybią ale wyleczyłam je. rybki nie są takie w ładnych kolorach. podałam im trochę witamin, a dokładnie multi mineral firmy Tropical to takie szczegóły ale śmieci jest pełno !! rybka płynie po dnie a za nią wszystko się unosi!! podłoże to ozdobne niebieskie kamyki oraz żwirek. wodę podmieniam co tydzień ale przez te śmieci filtr jest strasznie zapchany!! mam żywą roślinkę ale nie znam jej nazwy oraz łupinę kokosa oraz wapienny kamień. czyszczę dno odmulaczem raz na 2 tygodnie. ryb nie przekarmiam daje im jeść rano i pod wieczór niewielką ilość. więc co może być nie tak??

obsada w akwarium :

-4 kiryski spiżowe

-3 brzanki odeski

-2 neonki

-3 mieczyki

-5 molinezji (jeszcze małe są)

-2 długonosy

-7 gupików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 ryb w takim akwarium?Przez to masz pełno odchodów na dnie,większość tych rybek nie nadaje się

do tego zbiornika bo jest za mały.Musisz zredukować obsadę.Raczej powinno zostać tylko kilka gupików resztę ryb lepiej oddać.Masz ryby stadne i ławicowe w zbyt małej liczbie a inne dorastają do zbyt dużych rozmiarów jak na litraż Twojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...