Skocz do zawartości

Wybredne kakadu...


Dragon23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim odwiedzającym...mam problem, bo parka kakadu jest wybredna i nie chce nic jeść!

Próbowałem im dawać pokarm podstawowy "ichtiovit" firmy "tropical", który wszystkie rybki jedzą z chęciaą, ale one nawet się nie zniżają do tego, by podpłynąć do powierzchni wody, Próbowałem też żywy wodzień ale samiec go bierze do buzi i wypluwa, samica go na szczęście je, ale nie będę im przecież codziennie kupował żarcia żywego! Próbowałem z suszoną ochotką, nie jedzą! Na początku dawałem im pokarm podstawowy dla bojowników, ale się skończył, proszę o nazwę pokarmu, który one zjedzą na 1000%...

 

Ps: To na pewno nie sprawa choroby jakieś, bo wyglądają bardzo zdrowo, i ostatnio miały tarło nawet...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałam że to mrożona ochotka przenosi choroby. Ogólnie mrożone robaki. Moje rybki jedzą tylko żywe robaki dlatego bardzo często odwiedzam sklep zoologiczny. Kup ochotke i nakarm ponieważ to może będzie im smakować. Jeśli nie będą jadły to już nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ichtiovit"... :shock::shock::shock::shock:

Oszalałeś. To najgorszej klasy pokarm dla ryb. pokarmy tropicala są tanie i ryby od nich zdychają. Jeżeli chcesz karmić ryby czymś DOBRYM to tylko TetraMenu. Nic innego. Od "ichtiovitu" ryby zaraz Ci padną.

Prócz tego- mrożony komar, wodzień. To wszystkie pielęgnicowate lubią najbardziej.

To mit, że mrożonki przenoszą choroby. Jak się uprzesz to żywe, suszone i wszystkie robale mogą je przenosić. Ja karmię tym już od prawie roku i jeszcze żadna nie zachorowała.

Mam nadzieję, że ta dieta będzie odpowiadać twoim rybkom. Nie martw się, że samiec wypluwa wodzień. Mój skalar robił tak z ochotką, rozwielitką i artemią. Po prostu tego nie lubi. Wypróbuj wszystkie możliwe mrożonki i suszonki. Na pewno znajdą się takie, które będą odpowiadać obu rybkom.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuję pokarmy Tetra ;) . A tak wogóle, to nigdzie nie słyszałem, że pokarmy tropicala zabijają ryby :roll: Myślę, że zdrowo przesadzasz ;) . Właściwie chciałem sobie kupić "Tetra Natura" ale w sklepie tego jeszcze nie ma ;)

 

O ten pokarmi ci chodzi?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ichtiovit"... :shock::shock::shock::shock:

Oszalałeś. To najgorszej klasy pokarm dla ryb. pokarmy tropicala są tanie i ryby od nich zdychają.

???

Pierwszy raz słysze żeby rybki zdychały od takiego pokarmu. Tropical jest to dobra firma i rybki od niego nie zdychają. Gdyby rybki zdychały od razu by wycofali ten produkt ze sprzedaży. Mnóstwo osób karmi swoje ryby tym pokarmem i pierwszy raz słysze żeby jakiekolwiek zwierzę po nim zdechło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tego pokarmu zdechły kiedyś dwie neonki. Ale cóż, może nie umiałam dawkować... wtedy byłam świeżą akwarystką. Ale nawet gościu, który ma akwa od 30 lat mówił mi, żeby ryb tropicalem nie karmić. Za to wszystkie przepadają za Tetrą :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tego pokarmu zdechły kiedyś dwie neonki. Ale cóż, może nie umiałam dawkować... wtedy byłam świeżą akwarystką. Ale nawet gościu, który ma akwa od 30 lat mówił mi, żeby ryb tropicalem nie karmić. Za to wszystkie przepadają za Tetrą :D .

Myślę, że każdy ma swoje gusta...Dlaczego myślisz, że neony zdechły ci właśnie od pokarmu tropicala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...