Skocz do zawartości

Żwirek z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Co myślicie i tym żwirku zakoszonym z budowy :) Musiałem go przesiać przez drobne sitko żeby pozbyć się tych mini kryształków i teraz najdrobniejsze ma ok 1mm. Nada się? Szczególnie chodzi mi czy rośliny będą w nim dobrze rosły.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myłeś go najpierw ? Jeszcze go tak od razu nie przekreślaj weź wiaderko nalej wody wsyp wypłukany żwirek. Sprawdź gh przed wsypaniem żwirku, a następnie po tygodniu. Test octowy jest mało dokładny, raz działa raz nie. Ten twój żwirek nie powinien zatwardzać wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czemu ale nie moge powiekszyc. roznie jest ze zwirem na budowach byc moze jest wymieszany z czyms innym itd... sam biore zwir z kopalni piachu na ktorej pracuje i nie widze roznicy pomiedzy tym zwirem i rzecznym z portu. a na budowach zwir jest caly czas przepychany ladowarkami i innym sprzetem tak samo na kopalni.dlatego moze byc domieszka innego kruszywa.zainteresowales mnie i jutro sam sprawdze nasz zwir prosto z refulera.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na składzie mam po kilkadziesiąt ton różnej granulacji żwiru rzecznego, z tym że nasz pochodzi z pogłębiarek, a więc bezpośrednio np z wisły a następnie przechodzi proces płukania, no a potem dalej trafia do hali produkcyjnej na płyty lastryko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból... sam właśnie próbuje zapełnić czymś moje 160l. I mam przy okazji takie pytanie, jaki piasek będzie odpowiedni do akwa? mam taki gruboziarnisty (jak na piasek) i nie wiem czy mogę go dać na dno jako zapychacz. przefiltrowałem go 2 razy jeszcze będę gotował tylko pytanie czy nie za drobny będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...