Skocz do zawartości

Budowa akwarium na prezent...


xardas8891
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Chciałbym spełnić marzenie mojej narzeczonej i zbudować jej akwarium.... Niestety ma mało miejsca i jedyne akwarium które mógłbym jej dać to 30l (40x25x30). Wiem że jest to małe akwarium i moje pytanie brzmi:

 

1) Jakie rybki dobrać do tego typu akwarium tzn. najlepiej jakby były 1-2 takie "ładniejsze"(z fajną płetwami lub kolorowa), 4-5 jakiś zwykłych i 1-3 do oczyszczania zbiornika i jakie do tego typu stada roślinki(niskie/wysokie, gęsto/rzadko).

 

2) Ponieważ prezent dałbym w sierpniu ale wiem że zbiornik należy przygotować to od lipca chciałbym w tajemnicy go budować i przygotować-tu wiąże się problem czy w dniu prezentu mógłbym odlać wody do pojemników tak żeby w akwarium zostało 7 cm wody tak żebym mógł transportować rybki w akwarium w samochodzie( dystans nie jest duży 5km) i następnie dolać z powrotem z pojemnika wodę??

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Co do rybek to może być:

Bojownik 1+3

Kirysek Pigmej 6 sztuk

 

Albo

Gupik 1+3

Neon Zielony 10 sztuk

 

2.Jeśli chodzi o ten przewoź:

To postaw u siebie to akwarium i niech woda odstanie 2 tygodnie potem odlej ją gdzieś i u dziewczyny musisz tą wodą potem zalać akwarium jeśli chcesz od razu u niej ryby wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o krewetki to red cheery ok.8 do tego gupiki 5-6 samców, bo mają bardzo ładne i ciekawe płetwy, a przecież o to Ci chodzi.

Roślinki to proponowałabym mech jawajski dla krewetek i anubias niski i anubias karłowaty, są to mało wymagające rośliny i ładnie się prezentujące w małym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można spotkać wiele aukcji z roślinkami, oto poniżej przykładowe zestawienie za 20zł moje pytanie brzmi czy opłaca się tak kupować roślinki bo byłem w zoologu i tam za jedną roślinkę krzyczą 15-25zł:

 

 

Flame moss, Pheonix moss, Taiwan moss lub Christmas moss, Creeping moss , Willow moss lub String moss, Willow moss gigantea

rośliny pływające - Limnobium, Pistia, Salwinia

trawki - Eleocharis Vivipara, Eleocharis acicularis, Echinodorus Tenelus

wątrobowce - Pelia, Subwassertang

Rośliny łodygowe: Duży Henio, Rotala Rotundifola, Moczarka Argentyńska lub Kanadyjska lub Wąskolistna, Bacopa Caroliniana, Didiplis diandra lub Heteranta Zosterifola, Rogatek Sztywny, Wąkrotka białogłowa, Limnophila Sessiflora,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...