Skocz do zawartości

Potrzebuję pomocy z podłączeniem oświetlenia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium dosyć malutkie bo 45 litrowe.Jest z nim pokrywa -przerabiana na 2 świetlówki.Teraz zwyczajnie oświetlenie zdechło.

Proszę pomóżcie mi to uruchomić.

Co mam kupić aby skonstruować od nowa oświetlenie?

Jak to ze sobą podłączyć by mnie nie kopało przy używaniu?

 

Sprawa pilna bo mam światłolubne roślinki i zwyczajnie mi padną :(

 

Dodam że nigdy tego nie robiłam więc proszę o proste opisy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Dear kotku bechemotku powiedz mi proszę jak to masz wszystko zorganizowane. Zdjęcie by się przydało, dało by obraz sposobu połączenia. Po tak lakonicznym opisie strzelam: padła świetlówka, masz 2 świetlówki pracujące na jednym stateczniku indukcyjnym, jak jedna pada druga się nie podnosi. Jeśli trafiłem to zakup nowej/ych świetlówek i wymiana powinien wystarczyć. Koniec strzałów na ślepo.

 

@grzegrzolka

podłaczyłaś, zrobiłaś, kotek_behemotek jest dziewczynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie kotek jest na bakier z elektryką :(

 

początkowo było to oświetlenie kupione razem z pokrywą

potem przeróbki porobił mi braciszek i dodał 1 starter oraz 1 świetlówke-tyle że teraz sie wyprowadził i nie ma czasu mi pomóc :(

 

mam 1 taką białą ciężką rzecz-chyba to statecznik ale pewna nie jestem

2 startery

2 świetlówki

i nie działa

 

W zasadzie chodzi mi o to w jakiej kolejności te rzeczy mają być ze sobą połączone.Co z czym.Starter z tym czymś ciężkim czy ze świetlówką itd... No i bede jakoś kombinować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no sorry kotku. :lol:

Masz statecznik na 2 świetlówki,startery wsadż do otworów w stateczniku i lekko je przekręć w prawo.

Zakładam że świetlówki są zamocowane w pokrywie.

Ze statecznika wychodzi 5 kabli jeden to zasilający podłączamy do gniazdka po podłączeniu świetlówek.

Na świetlówkę nakładasz kołnierz z uszczelką bryzgoszczelną podłączasz świetlówkę do lewego i prawego kabla i skręcasz nakrętką (zakładam że po obu stronach je masz) i następną do dwóch kolejnych.Zrób próbę na podłodze np.i wtedy możesz też

rozsupłać kable żeby nie było pajęczyny.Jednak zgaduję fotka by się przydała może trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...