Skocz do zawartości

54l całkowita zmiana obsady


rafa9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Planuję całkowitą zmianę obsady.Neony i gupiki planuję zastąpić nieco większymi rybami, ale to za chwilę, pierwsze opiszę krótko akwa.

Akwarium 30x30x60 cm (54l), podłoże to żwirek średniej granulacji.Filtr hailea bt 400, grzałka 50w,oświetlenie 23w. Część akwarium w której znajduje się filtr jest gęsto obsadzona nurzańcem i zwartką.Środkowa część akwarium oraz drugi bok starałem się tak urządzić, by prócz wielu kryjówek było jak najwięcej miejsca do pływania dla ryb.Do tej pory hodowałem gupiki,razbory,kiryski,neony,platki (oczywiście nie wszystkie na raz ;)) lecz postanowiłem zmienić obsadę na nieco większe rybki, oczywiście takie, które mogą być hodowane w tym akwarium.

Planuję obsadę:

xx Red cherry (jest ich powyżej 60, ciągle prowadzę sprzedaż)

1+2 prętnik karłowaty

 

Do tej obsady chciałbym dodać jeszcze najlepiej 2,3 rybki, które będą żyły w zgodzie z prętnikami.Nie chcę by były to platki czy gupiki, lecz jakieś nieco większe ryby.Myślałem o mieczykach, lecz niestety się nie nadają na ten litraż.Co proponujecie? Chętnie zapoznam się z każdą propozycją, radą.Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no zbiornik trochę nie typowy...

Ja proponuję Brzanka pięciopręga nic innego nie przychodzi mi do głowy, bo wymiary nie typowe...

Może jakieś ślimaki?Helenki, ampularie?

Dlaczego? wymiary są typowe jak na 54l = 60 dł, 30 wys, 30 szer.

Krewetki i prętniki będą na 100%.Co jeszcze doradzacie? Myślałem o bojowniku, lecz nie wiem czy żyłby w zgodzie z prętnikami.O krewetki się nie boję bo mam masę kryjówek: kokosy,korzeń,gęsta roślinność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30x30x60 cm (54l)

W pierwszym poście tak napisałeś, więc myślałem, że masz akwarium na 60 wysokie.

Pierwsza to długość akwarium, druga szerokość a trzecia wysokość tam na przyszłość:P

 

No, ale jeśli masz standardowe akwarium to proponuje:

Prętnik Karłowaty 1+3

Neony 10 sztuk

Kiryski Panda LUB Pigmeje 6 sztuk

No i oczywiście RC

 

Co do Bojowników to nie radzę, bo nie pogodzą się z Prętnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim ;)

Z neonów zrezygnowałem więc do nowej obsady również ich nie planuję.Dno zajmą krewetki a w strefach środkowej i pod taflą wody rządziły będą prętniki oraz prawdopodobnie kardynałki lub żałobniczki.

Czy mogę mieć taką obsadę:

1+2 prętnik karłowaty

xx red cherry

6 żałobniczka\kardynałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do jego prezentacji w galerii, najpierw jednak chcę zmienić tą obsadę.

Czytałem, iż kardynałki preferują nieco chłodniejszą wodę.

Ostatecznie zostanie prawdopodobnie 1+2 prętnik karłowaty, red cherry i 6 żałobniczek.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...