Skocz do zawartości

Problem z obsadą 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oto moja propozycja:

10x neon inessa (dosyć gęstą roślinność i ciemne podłoże dla nich mam)

4x zmienniak plamisty (myślę że 4szt. nie będą wobec siebie agresywne)

6x krewetka red cherry (mam troche mchu jawajskiego dla nich i kryjóweczki)

2x długonos ciernisty (drobny żwirek mam i kryjówki ale nie wiem czy sól którą lubią nie poszkodzi innym rybką)

2x cierniooczek myersa (ile jest prawdy z tym że wyskakuje czy wychodzi z akwa przez szczeliny? naprawde trzeba dokładnie uszczelniać?)

4x tetra cesarska (dwie parki i przestrzeń do pływania jest)

4x prętnik karłowaty (niema agresywnych rybek w tym akwa myślę ze żadne z tych nie będą skubać im płetw czy tych "wąsów")

2x pielęgnica ramireza (oczywiście parka i mam dla nich piękną grote ze skały hodowlanej SH-30)

 

przeliczałem ostatnio i myślę że miejsca im wystarczy w 200l ale czy nie będą się nawzajem gryzły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonek możesz dać 15 sztuk

Zmienniak Harem 1+3

Krewetka ok

Długonos ciernisty jak najbardziej nie! Dorasta do 30 cm

Cierniooczek ok ale daj przynajmniej 5 sztuk

Tetra treż przynajmniej 6 sztuk

Pretnik HArem 1+3

Pielegniczka para 1+1

 

Powinno byc ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to liczyłem Atreyu? gdzieś czytałem że 1litr wody na 1cm ryby..:D długonos dorasta do 30cm?!!! o jeeesus faktycznie... to odpada i może więcej neonów dam 20 zamiast tych długonosów, niechce żeby było za ciasno tło strukturalne w drodze... AsFeron a cierniooczków musi byc 5? to nie stadne chyba rybki i tetry słyszałem ze nie trzeba stada tylko 2 parki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ok... czyli zmiana: 10 na 20 neon inessa, 2 na 5 piskorek a te haremy to konieczne?? u zmienniakow to moze mniej wazne ale pretniki samce sa ladniejsze od samic duzo ladniejsze, tak strasznie bede sie tlukly? i czy moglbym jeszcze jakies kiryski dorzucic? chce miec dno urozmaicone gatunkowo... i czy kirysy jedza pokarm suchy np w platkach? jedni mowią ze tylko żywy inni ze i to i to... :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dorzucić z 10 sztuk kirysków na dno spokojnie.

Co do tych haremów to raczej są on lepszą propozycja, bo samce mogą zacząć bić się miedzy sobą i mogą zamęczyć samice.

 

Tak zjedzą, ale według mnie wygodniejszą opcją jest zakup pokarmu w tabletach, bo rzucisz i masz spokój i nie patrzysz czy coś spadnie czy nie, zresztą jeśli by spadło to znak, że ryby będą przekarmione a to nie jest za dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie :D iii jak konczyc temat? piszac dziekuje wszytskim i prosic o jego zamkniecie? jestem zielony, niechce zebym wyszedl na kogos kto chce jak najwiecej postow na łapać...:D dowiedzialem sie wszystkiego...

 

tak wiec mimo wszystko dziękuje za pomoc wszystko wiem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...