Skocz do zawartości

Black Moly i dziwny nalot??


Rekomendowane odpowiedzi

wodę podmieniam raz na miesiąc tak z 15 % jakieś 8 może 7 miesięcy temu akwarium było calutkie zmieniane, żwiry wyparzony i akwa porządnie umyte ciepłą wodą - dna nie odmulałem bo w sumie nie mam dużo mułu od czasu umycia.Używałem preparatu sera costa med f i podniosłem stopniowo temperaturę z 25 na 28 -29 stopni.

A co do odmulania jak jest najlepiej to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiany co tydzień w ilości 30% podmiany również co tydzień. Filtr nie wszystko usuwa, zostaje np mocz ryb, stąd się biorą podmiany, ich brak powoduje trucie ryb, które przez to są osłabione, czyli bardziej podatne na choroby.

 

Czyli już chyba wiesz jaki błąd popełniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za porady.Podniesiona temperatura lek firmy sera, wymiana 40 % wody (jednego dania około 25% i dwa dni później resztę), odmulenie dna chyba w końcu daje efekty.Mam nadzieję że moje rybki będą miały się dobrze.Jak mace jeszcze jakieś rady bardzo prosze pisać jeszcze z mnie słaby akwarysta więc każda wskazówka jest cenna dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trzech zdjęciach jest jedna i ta sama moly i ma ona - miała takie brązowe plamki jak piasek albo kawa z mlekiem.niestety molinezja prezentowana na zdjęciu zmarła.mimo iż zastosował baktopur i po kuracji podmianę 50% i węgiel może poprostu było już za późno oby inne były zdr0owe.Temat zamykam i dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...