Skocz do zawartości

Start Low-Techa


komanch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest niejako kontynuacja tego tematu: Niedojrzałe akwarium.

Odczekałem trochę. Zrobiłem dzisiaj testy wody, wygląda to już w porządku, przyzwoicie: PO4=1mg/l; NO2=0,15mg/l; NH3=0,1mg/l ; PH=8

 

Niestety tak jak się można było spodziewać pojawiły się początki glonów, nitki, oraz okrzemki, nie ma tego jeszcze dużo, ale zaczyna nieciekawie wyglądać. Na początek więc wpuściłem 2 otoski i 1 kosiarkę, może częściowo pomogą. Posadziłem też kilka gałązek rogatka. Roślinki rosną, widać że wypuszczają nowe listki, nie ma ich niestety jeszcze wystarczająco dużo. Nie świecę dużo jakieś 5h - 0,5W/l + wcześniej i później kilka godzin tylko oświetlenie led (listwa 30 diod) nadające się jako oświetlenie nocne, więc "szkody" nie powinno robić.

 

Moje pytanie, czy coś jeszcze zastosować dla pozbycia się glonów i okrzemek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach czytałem, gdzie u ludzi 3 kosiarki pływają w baniakach 50-60l, ja mam prawie 100l i 1 kosiarkę, myślałem, że to wystarczy, nie chciałem większej ilości wprowadzać właśnie na niepewne jeszcze warunki. Co do oświetlenia, mogę je zmniejszyć jeśli jest taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach czytałem, gdzie u ludzi 3 kosiarki pływają w baniakach 50-60l, ja mam prawie 100l i 1 kosiarkę

Wiele osób, nie ma pojęcia o rybach które hoduje. Smutna prawda.

Co do oświetlenia, mogę je zmniejszyć jeśli jest taka potrzeba.

Zależy czy chcesz iść w stronę LT czy typowego holendra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...