Jump to content

Grzałka Elite

Recommended Posts

Witam, może ktoś z Was korzysta z grzałki (jak w temacie), kupiłem ją grzałkę i mam z nią problem, (nie ukrywam że jestem początkującym akwarystom) ta grzałka nie posiada takowej skali temperatur przy gałce ustalającej temperaturę, jest tylko linia na której początku jest "-" a na końcu "+" i nie wiem jak mam na niej ustawić temperaturę np. 25 stopni. Proszę o pomoc

Musisz metodą prób i błędów ustawić moc grzałki.

Podkręcając w strona plusa lub minusa i sprawdzając co parę godzin jaka jest temperatura wody (zmieniając ją bardzo stopniowo oczywiście).

Jak by na niej była skala w stopniach to też by to była hipotetyczna tylko skala zrobiona na podstawie przeliczenia mocy grzałki do wielkości zbiornika do jakiego jest przystosowana.

tak też zrobię, dzięki wielkie:)

Rozumiem że jeśli woda mi się nagrzała do np. 25* i dioda na grzałce zgasła to już do większej temperatury nie będzie nagrzewała ale nie wiem dlaczego ta dioda za kilka sekund się znów zapala i za chwilę gaśnie no i koło się zamyka, tak w kółko. To jest normalne czy grzałka jest wadliwa?

To jest normalne , mam tą samą grzałkę. Ona tak utrzymuję stała temperaturę bez wahań.

Dzięki Yodaniel17 już się bałem że coś jest z nią nie tak bo mam jakiegoś pecha co do sprzętu akwarystycznego :|

Ja też ją mam, to dobra grzałka, a ta dioda gaśnie, gdy temperatura wody zgadza się z ustawioną przez Ciebie. Gdy dioda jest zapalona, grzałka pracuje, żeby wyrównać temperaturę wody.

(a ja wciąż mam problem z ustawieniem 25 stopni X.x)

Ja też ją mam, to dobra grzałka, a ta dioda gaśnie, gdy temperatura wody zgadza się z ustawioną przez Ciebie. Gdy dioda jest zapalona, grzałka pracuje, żeby wyrównać temperaturę wody.

(a ja wciąż mam problem z ustawieniem 25 stopni X.x)

Temat już nie był aktualny 5 dni.. I widać że autor tego tematu nie potrzebuje już pomocy.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...