Skocz do zawartości

Czym karmić Bocje Wspaniałą ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czym karmić Bocję ? Problem w tym, że podczas karmienia innych rybek, one zjadają prawie wszystko... czyli znikoma część spada na dno, zdarza się, że i z dna wybiorą, a Bocja? Nawet nie wypływa z ukrycia jak karmię rybki... żeruje tylko jak świetlówka zgaśnie. Gdyby nie ślimaki, które wyjada to może by już nie żyła :/

Macie jakiś pomysł? Może coś co bym położył obok groty w której przesiaduje, czego inne rybki nie tkną, lub ona to zje wcześniej, ewentualnie włożyć do groty... bo mało kiedy, któraś rybka tam wpływa.

Chyba, że nie przejmować się tym, a ona sobie poradzi... w co wątpię przecież to nie mała rybka musi zjeść odpowiednio dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje jedzą resztki tak jak kirysy owego czasu jak miałem bocję kiedyś to potrafiła nawet z tafli wody podjadać a dokarmiałem ją specjalnymi opadającymi na dno pałeczkami oraz tabletkami które naklejałem na szybę.Bocje są niby roślinożerne ale w jej diecie powinny być również żywe pokarmy którymi nie hańbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Bocje jedzą praktycznie wszystko , ale zawsze wieczorem przed zgaszeniem światła wrzucam tabletkę , ewentualnie kilka małych glizdeczek z ogrodu ;) , suchym pokarmem też nie pogardzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zooplankton, (czerwone robaczki, białe chyba też tam są) ale po podaniu ich to nie ma mowy, żeby któryś na dno opadł, a co dopiero dla bocji został.... ryby tak się na nie rzucają, że w pyszczku ma, zjada, a za innego się jeszcze bierze, lub innej rybie chce wyrwać :] Przecież nie nawalę kto wie ile, bo rybki mi popadają :/

 

Może w nocy wsypać trochę pokarmu czy to suchego czy żywego ? Gdy jest zupełnie ciemno, opadnie na dno, a nawet jeśli bocja w ciemnościach nie zje, to na pewno rano zanim świetlówka się zaświeci to pozjada. Czy wtedy inne rybki mimo ciemności będę jadły?

 

można podawać małe glizdy? nie zaszkodzą innym rybą ? nie przyniosą ze sobą jakiś bakterii ? trzeba je jakoś umyć, przed podaniem ?

Jakie tabletki podajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w nocy wsypać trochę pokarmu czy to suchego czy żywego ? Gdy jest zupełnie ciemno, opadnie na dno, a nawet jeśli bocja w ciemnościach nie zje, to na pewno rano zanim świetlówka się zaświeci to pozjada. Czy wtedy inne rybki mimo ciemności będę jadły?

 

 

Bocja żeruje w nocy tak że spokojnie przed zgaszeniem światła możesz dać trochę pokarmu , ja daje im dżownice beż żadnego ich dezynfekowania , trochę ziemi nikomu nie zaszkodziło a co do tabletek to daje im zwykły Vitabin żadnych specyfików ;) , a jeśli ci coś nad ranem zostanie to inne rybki np: kiryski powinny zaopiekować się resztkami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jake konkretnie robale wam chodzi ale jeśli chodzi o te wykopane w ogródku to czytałem że należy je moczyć w mleku nie wiem po co ale tak pisali ;) Ja kiedyś moczyłem w mleku potem pod bieżącą wodą myłem a na końcu najgorsze krojenie ruszały się jak szalone i je suszyłem lub żywe dawałem co najwyżej skalary jadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...