Skocz do zawartości

karmienie altumów


togaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z ekipy 6 altumów, po chorobach pozostała mi 1 para. Po całych tych przejściach: pleśniawka, potem jakaś wojna między nimi (wyeliminowali 1 samca); altumy przestały jeść. Próbowałem: artemi (do tej pory smakowała, teraz wypluwają), wodzień, serca wołowe, ochotka, rurecznik - albo obojętnie omijają albo wypluwają.

 

Zamieniłem pokarmy mrożone na suszone (tropicala) i granulowane - też nie jedzą. Zauważyłem że samiec zaczyna przeganiać i podgryzać samicę. Dziennie rano znajduję też pogryzione martwe samice bojownika - sprawka altuma, a co dziwne nie polują ani na Amano, ani na red cherry, nie mówiąc o razborach.

 

Możecie polecić co warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ryby robią białą śluzowatą czy garaletowatą kupę znaczy że mają problemy trawienne. Czyli albo jakies zapalenie układu pokarmowego albo choroby spowodowane przez nicienie - kapilarioza lub kamalanoza. Co do leczenia ryb wolę się nie wypowiadać żeby później nie było na mnie jak coś pójdzie nie tak. Wpisz te nazwy chorób w google a napewno znajdziesz jakieś lekarstwo. Tylko upewnij się czy opis choroby pasuje do twojego przypadku. Proponuję zacząć od hasła nicienie. Warto tez dopisać w wyszukiwarce skalary lub pielęgnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z tym że mimo długich obserwacji ciężko zauważyć jaką robią kupę (lubią siedzieć za korzeniami i roślinami). Ciężko jednak czasem oddychają - a to też objaw pasożyta... Z tym że tak się zachowują od zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest bezpieczne karmienie ryb pokarmem żywym, tzw flyje? (w woreczkach z zoologa)

 

Czy karmienie altumów (dziennie mrożony, żywy) nie wpłynie negatywnie na ukłąd pokarmowy razbor, które też przy okazji dziennie podjadają mrożonym/żywym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...