Skocz do zawartości

Czy może mi to ktoś podliczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja miałem podobną sytuację, dokładałem najpierw odbłyśnik, potem obkleiłem cała pokrywę folią, później dodałem świetlówkę, a na koniec wymieniłem całe oświetlenie. I tak jak piszę cudów się nie spodziewaj po odbłyśnikach. W akwarium będzie jaśniej, ale nie jest to aż tak znaczący wzrost ilości światła jak przy dołożeniu kolejnej świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem mam w tej chwili. Jestem na etapie oczekiwania na zestaw doświetlający z dwiema świetlówkami. Do tego kupiłem na allegro taśmę lustrzaną i właśnie dziś mi dostarczyli, także wieczorem zobaczę czy będzie różnica.

Powiem wam, że przedwczoraj z ciekawości wyłożyłem pokrywę zwykła folią aluminiową (taką spożywczą) i zrobiło się dużo jaśniej w akwarium. Ale może to też być wynik tego, że 1) obróciłem świetlówki nie zakamienioną stroną w dół (po roku funkcjonowania akwarium nieźle się "upaciały" z jednej strony), 2) przerzuciłem świetlówkę o wyższej barwie na przód (fabrycznie było odwrotnie). Kilka detali i efekt dużo lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) obróciłem świetlówki nie zakamienioną stroną w dół (po roku funkcjonowania akwarium nieźle się "upaciały" z jednej strony)

 

Po 1) to po roku wymienia się świetlówki na nowe. Świecić świecą i mogą jeszcze długo świecić ale słabiej_(nadpalone końcówki świetlówek)_już z mniejszą efektywnością i dodanie odbłyśników i wyklejenie pokrywy nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...