Jump to content

Czy może mi to ktoś podliczyć?


Recommended Posts

;) urwis z Ciebie:) ja mam jednak nadzieję że wypowie się ktoś kto miał podobną sytuacje do mojej i jaka widział różnicę po dodaniu odbłyśników. Mówią zę w akwa jest 40% wiecej światła to nie kumam... powinno być lepiej.
Link to comment
Share on other sites

Ale ja miałem podobną sytuację, dokładałem najpierw odbłyśnik, potem obkleiłem cała pokrywę folią, później dodałem świetlówkę, a na koniec wymieniłem całe oświetlenie. I tak jak piszę cudów się nie spodziewaj po odbłyśnikach. W akwarium będzie jaśniej, ale nie jest to aż tak znaczący wzrost ilości światła jak przy dołożeniu kolejnej świetlówki.

Link to comment
Share on other sites

Ten sam problem mam w tej chwili. Jestem na etapie oczekiwania na zestaw doświetlający z dwiema świetlówkami. Do tego kupiłem na allegro taśmę lustrzaną i właśnie dziś mi dostarczyli, także wieczorem zobaczę czy będzie różnica.

Powiem wam, że przedwczoraj z ciekawości wyłożyłem pokrywę zwykła folią aluminiową (taką spożywczą) i zrobiło się dużo jaśniej w akwarium. Ale może to też być wynik tego, że 1) obróciłem świetlówki nie zakamienioną stroną w dół (po roku funkcjonowania akwarium nieźle się "upaciały" z jednej strony), 2) przerzuciłem świetlówkę o wyższej barwie na przód (fabrycznie było odwrotnie). Kilka detali i efekt dużo lepszy :)

Link to comment
Share on other sites

1) obróciłem świetlówki nie zakamienioną stroną w dół (po roku funkcjonowania akwarium nieźle się "upaciały" z jednej strony)

 

Po 1) to po roku wymienia się świetlówki na nowe. Świecić świecą i mogą jeszcze długo świecić ale słabiej_(nadpalone końcówki świetlówek)_już z mniejszą efektywnością i dodanie odbłyśników i wyklejenie pokrywy nic nie da.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...