Skocz do zawartości

co może pływać w 40l ?


Chloe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie :)

dostałam jakiś czas temu akwarium 40l (dość nietypowe - dno w formie kwadratu, wysokie ścianki) z dwoma kiryskami. Wiem, że to rybki stadne więc chyba pasowałoby kilka jeszcze dokupić... ile? i jeszcze jedna kwestia - one poruszają się w dole a góra pozostaje niezagospodarowana... jakie rybki i czy w ogóle mogę jeszcze dołożyć?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi link, czyli ten:

viewtopic.php?f=39&t=19607

 

Prócz neonów, muszlowców, proporczykowców i szczupieńczyków. Część za duża do baniaka 35cm, część nienadająca się na pierwsze rybki.

 

Najlepszą opcją dla Ciebie byłyby gupiki [pawie oczko lub endlera, lepiej te drugie] + drobniczki. Można by też kupić samego samca bojownika.

 

Do tego dochodzi pełna gama krewetek i ozdobnych akwariowych ślimaków.

To w ramach ekipy "antyglonowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupików, opcje widzę dwie:

1. Harem 1+4, albo 2+3. Pierwsza liczba samce, druga samiczki. Możliwy problem z ilością narybku.

2. Same samce, powiedzmy 6-7. Tu problemu z nadmiernym rozmnażaniem być nie powinno.

 

W takich ilościach rybki będą miały jak najbardziej komfortowe warunki.

Z kiryskami jest problem. Jest może jeden, ewentualnie dwa gatunki które mogą bytować w takim baniaku. Kruczek? To te najrzadsze.

Te najpopularniejsze, np. pstre i spiżowe wymagają o wiele większych baniaków niż 40l. Stawiam że masz właśnie taki gatunek osiągający spore rozmiary. Tym rybkom, należałoby znaleźć nowy, większy dom.

Kirysów tak 4-5 razem żeby dobrze się czuły (oczywiście tego samego gatunku) do takiego akwarium lepiej te miniaturki kirysków jak już

Ale te które ma teraz to raczej nie miniaturki... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w zoologicznym, może się wymienią z Tobą na coś innego. Ja raz kiedyś oddałam 3 minory bo obgryzały wszystkich w akwarium. Dostałam jakiś preparat zoolek - sprzedawca sam zaproponował na obgryzione płetwy reszty lokatorów. Z tym, że sporo musiałam się uprosić bo u nas rybek nie przyjmują.. ale łzy w oczach pomogły :twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...