Skocz do zawartości

jakie ryby pierwsze do akwarium?


msx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w piątek jade po gupiki samce x4

i co wpuszczać potem po gupikach najlepiej (rybki będę miał po kwarantannie od gościa co jest hobbystą nie handlarzem dlatego nigdy nie sprzedaje rybek wcześniej jak nie przejdą kwarantanny)

taką będę miał resztę obsady

pretniki1+2

bojowniki1+3

otoski x6

bocje x5

i zapomniałbym ze mój mieczyk (terminator)jest jeszcze który towarzyszy mi od samego początku dojrzewania akwa

 

i co lepiej puszczać po gupikach prętniki czy bojowniki a może te dwa gatunki razem

bo bocje pewnie na końcu z otoskami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bocje wspaniałe to od razu musisz je oddać, bo one dorastają do duużych rozmiarów.

Co do mieczyka to trzymamy go w haremach i nie wiem czy 3 harem będzie dobry do tego zbiornika.

Reszta ok, ale nie wpuszczaj tam żadnych gupików, bo będzie tam ciasno i bojowniki mogą je oskubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bocje wspaniałe to od razu musisz je oddać, bo one dorastają do duużych rozmiarów.

Co do mieczyka to trzymamy go w haremach i nie wiem czy 3 harem będzie dobry do tego zbiornika.

Reszta ok, ale nie wpuszczaj tam żadnych gupików, bo będzie tam ciasno i bojowniki mogą je oskubać.

tak myslalem ze myslisz o bocjach wspaniałych :lol: bo jak napiszesz na forum jakim ze bocja to wszyscy bocja wspaniała, nie beda bocje innego gatunku mniejsze

ten mieczyk to jest malenka rybka ktora sie zapodziała jeszcze z 64litowego akwa jego raczej oddam koledze bo on ma mieczyki(narazie jest towarzyszy mi przez caly czas i zyje)

mysle moze za otoski dac zbrojnika zebre ale sie jeszcze musze zastanowić

 

ale nadal nie dostałem odpowiedzi co wpuscic po gupikach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbrojnika zebre

Jeden osobnik kosztuje więcej niż cała Twoja obsada razem wzięta...

Poniżej trzycyfrowej kwoty go nie kupisz. To i tak tanio bo jeszcze parę [naście?] lat temu, gdy nie rozmnażano ich w akwariach te zbrojniki osiągały nawet takie cztero-cyfrowe kwoty.

nie widze problemu ;)

tutaj 20f jakies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie te bocje masz?

 

 

nie wiem jakie nazwy sa polskie ale mam do wyboru takie

Botia caudipunctata

Zebra loach

Marble Loach

Botia Histrionica

Pakistani Loach

 

i tak stawiam na zebra, marble lub pakistani ale jeszcze musze pomyslec i poczytac

sa jeszcze takie bardzo malutkie

Dwarf Botia -zapieprzaja jak glupie

i najdrozsza- Botia eos 45f drozsza od zbrojnika ale malo kolorowa

tak ze wybor duzy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botia caudipunctata

Zebra loach

Marble Loach

Botia Histrionica

Pakistani Loach

Do 100l mało które bocje się nadają...

nie widze problemu

tutaj 20f jakies

Tylko patrz co kupujesz, znam przynajmniej dwie poważne wady genetyczne które trapią ten gatunek. Pierwsza tyczy się zaburzeń wzorku i orientacji, druga deformacji pyska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po większych namysłach z żoną zmieniłem obsadę

co sądzicie o tej obsadzie 85x30x40

akwa gesto obsadzone roslinnoscia ,podłoze jbl aqaplus i na to zwirek kwarcowy drobny

5xmoczarek

2xkabomba

3xanubias nana na korzeniu

1xanubias barteli na korzeniu

2xcryptocoryna

i jeszcze jakies mniejsze trawki ktorych nie znam

dodaje do wody Seachem Flourish Excel Plant Supplement

oswietlenie 20w life-glo

odleglosc od podloza do tafli 27- 30cm

a tu obsada:

1x parka pielegniczka ramireza,boliwijska lub kakadu muszę się dowiedzieć które będą lepsze na początek(chyba ze dwie parki pielegniczek najbardziej mi podoba sie kakadu)

1x harem prętnika karłowatego

6x kirysek julii

2x glonojadek jakis mały ( buldog, pitbull lub pleco jakiś wybór duży, myslalem o pleco zebra ale sa z nimi jakies problemy, tak ze sobie odpuszcze bo nie tani jakby miał kitnąć)

5x bocja (zebra loach)

4x samce gupika juz pływają

czytałem ze pielegniczki z pretnikami mozna trzymać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...