Skocz do zawartości

Ogólna obsada dla akwarium 72L


Elcana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym się zapytać o obsadę dla mojego zbiornika 60x30x40 cm (dł x szer. x wys.)

 

 

10-15x - Neon Inessa

6x - Gupik

1+2 - Prętnik Karłowaty

6x - Otoski

2x - RC

 

coś zmienić, dodać, ująć ? :P

I powiedzcie mi czy będzie przerobiony zbiornik, taką obsadę mi polecili w sklepie do zbiornika 55L ( ale postanowiłem zwiększyć litraż )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Krewetki karłowate są stadne.

2. Te ryby będą w pewnym stopniu kontrolowały ich populacje.

3. Nawet nie licz że w sklepie wyłowią Ci "parkę". Idzie to rozpoznać, ale wiedza sprzedawców na ten temat jest praktycznie zerowa zwykle.

4. Prędzej będziesz miał problem z ilością młodych gupików niż krewet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U neonów i otosków to bardzo trudne, a i stosunek samic do samców nie ma najmniejszego znaczenia.

 

Prętniki na pewno się da, ale ich nigdy nie hodowałem i szczerze mówiąc to nie wiem czym różnią się samce i samiczki oprócz wielkości.

Na SA znalazłem taką informację:

Samica jest szarooliwkowa z mieniącą się niebieskawą łuską. Samiec zaś czerwonym z błyszczącymi skośnymi niebieskimi prążkami.

Rozpoznanie płci gupika to najprostsza sprawa. Nie będę się rozpisywał o gonopodium, czy innych cechach anatomicznych. Najprościej mówiąc samiczki są większe, mniej kolorowe i mają zwykle plamkę ciążową.

 

Obrazowo.

 

Samczyki:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=gup ... 24&bih=653

Samiczki:

http://www.google.pl/search?um=1&hl=pl& ... 1&aql=&oq=

 

Na krewetach się nie znam, ale samiczki mają to "siodełko" czy jak to się tam nazywa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a jak rozpoznać Samca i Samiczkę:

Neonów

Gupików

Pretnika

Otoska

RC

Neonki i otoski to ciężkie rybki do sprecyzowania jeśli chodzi o płeć, ale przecież, je się hoduje w stadach, więc pewnie trafi Ci się To i to.

U prętnika nie wiem nie hodowałe,

U gupików to tak najprościej to samczyk jest mniejszy i ma bardzo kolorowy ogon.

Co do krewetek zaglądnij tutaj:

http://krewetki.org/strona/faq/faq.html

masz to dobrze wytłumaczone i pokazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski- samica jest zdecydowanie większa i zaokrąglona (brzuszek) . Samiec smukły i ma 2/3 długości samicy - przynajmniej u mnie tak jest a mam 2 parki :) . No i trzea uważać przy zakupie , najlepiej kupić wtedy, kiedy w akwariach sprzedażowych pozostaje "resztka" , masz pewność, że są najsilniejsze :)

Krewetki : tak samo samica grubsza przy odnóżach pławnych o musi być miejsce na jajuszka :) sa jakby "garbate" :D i mają ładniejsze kolorki , chociaż w moim zoologu np. wisienki są mdłe bardziej pomarańczowe niż czerwone ...

chłopaki to takie wygięte chudzinki :) . Ja mam w baniaczku kilka RCH CR i CB ( nie na sprzedaż , więc niech się krzyżują i tak w większości powstanie CB :) ) kupiłam malutkie i prawdopodobnie tylko jedno to samica (CB) bo tylko ona nosi jajka z dwukolorowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...