Skocz do zawartości

Salvini


prosto988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od dwóch dni mam 5-centymetrową pielęgnice Salvini.Zbiornik 200 l.W obsadzie są barwniaki,sajica,meeka i równiez drobnica.Niepokoi mnie zachowanie salvini.jest płochliwa.siedzi w środkowej i górnej partii wody chowając się pod roślinkami.pływa sprawiając wrażenie wystraszonej.Ma apetyt.pokarm przyjmuje bezproblemowo.Pozostałe ryby agresji w stosunku do niej tez nie wykazują.Rodzi się pytanie.Czy coś jest nie tak?Czy tak się składa, że ten gatunek tak ma i że musi minąć trochę czasu zanim się rybka zaaklimatyzuje?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:google:

 

"Są to bardzo pięknie ubarwione ryby i ich zachowanie jest także bardzo ciekawe ( osobiście byly to jedne z najładniejszych rybek jakie kiedykolwiek trzymałem ), . Po wykluciu się ikry byly tez jednymi z bardziej agresywnych ryb jakie widziałem, ale generalnie były tak płochliwe, ze trzeba bylo dac sobie kilkanascie minut czasu aby posiedziec przed akwarium i dac im sie przyswoic do swojego towarzystwa aby moc podziwiac ich piękno. Ryby które ofiarowałem znajomym zachowywaly sie podobnie"

To fragment z innego forum (pierwszy link) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że tutaj nikogo takiego nie uświadczysz, choć mogę się oczywiście mylić :D Ważne jednak, że gdziesz można znaleźć jakiekolwiek informacje na interesujący Ciebie temat bo to co można przeczytać gdzie indziej powinno Ciebie uspokoić ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvini jest mała, wśród innych, większych pielęgnic jest zestresowana.

Daj jej czasu (nawet do 2tygodni), ale wiedz, że ta pielęgnica dorasta spokojnie do 25cm więc standard 200L o długości 100cm nadaje się na parkę salvini, ale jako w akwarium jednogatunkowym, więc tylko ew. dodać do nich możesz jakieś sumowate.

 

Z wiekiem zobaczysz, że salvini to jedna z agresywniejszych pielęgnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam salvinki i nie zauważyłem żeby w ich naturze była płochliwość,ale po pierwsze jest młoda,a po drugie i chyba ważniejsze jest tylko jedna w swoim gatunku.Jak masz w planach hodować te ryby to dokup jej towarzystwo.Weź tylko pod uwagę to co napisał Play,to spore i dość agresywne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...