Skocz do zawartości

Proszę o skorygowanie obsady do 128 l.


Stieg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu noszę się z myślą o założeniu 128 litrowego akwarium. Przed studiami (wieki temu) miałem ok. 80 litrowe akwarium (jednak niestety obsada była niewłaściwa). Myślę, że potrzebuję fachowej porady, by tym razem nie popełnić zbyt wielu błędów.

 

Poniżej zamieszczam propozycję mojej obsady, tzn. rybki, które mi się podobają. Proszę o korektę.

 

[4 bystrzyki barwne; 4 bystrzyki ozdobne] + 20 neonek czerwonych + 1 glonojad + 1 zbrojnik + 3 otoski + 5 kiryski pstre + 5 ramireza + 5 prętniki karłowate + [2 samce + 3 samice kakadu] + [8 gupików (samce) + 2 samiczki].

 

Jakie roślinki i w jakich ilościach polecacie dla tych rybek?

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki - to zależy jakie oświetlenie będziesz miał i czy będziesz nawoził. Najpopularniejsze to: Moczarka, Nurzaniec, Żabienica, kabomba itd itp.

 

Podaj jakie będziesz miał oświetlenie i czy będziesz nawoził. Wtedy będzie dużo łatwiej zaproponować roślinki do twojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[4 bystrzyki barwne; 4 bystrzyki ozdobne] + 20 neonek czerwonych + 1 glonojad + 1 zbrojnik + 3 otoski + 5 kiryski pstre + 5 ramireza + 5 prętniki karłowate + [2 samce + 3 samice kakadu] + [8 gupików (samce) + 2 samiczki].

 

14-17 bystrzyków barwnych albo ozdobnych albo neonów

Glonojad i zbrojnik to to samo.

Albo parka Ramirez + prętniki albo Kakadu.

6 otosków/6 kirysków/1-2 zbrojniki nieieskie (wybierz 2 gatunki).

6 samców gupika albo 1 samiec i 2 samiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Dzięki też za zwróćenie uwagi na nowy problem - oświetlenie ;-) Zupełnie umknęło to mojej uwadze.

Muszę wzmocnić komodę, na której stanie akwarium. Mogę sobie jednocześnie pozwolić na nieco inne rozmiary. Rozumiem, że mogę zamówić takie, jakie będzie pasowało, np. 90 cm x 40 cm x 40 cm, co daje ok. 144 litry. Może w takim razie jeszcze coś do składu rybek dorzucić? Nie znam się na oświetleniu, czy będę mógł pod to akwarium zamówić odpowiednią pokrywę? Jakie oświetlenie najlepiej zamówić dla takiego składu rybek i w konsekwencji dla roślinek.

 

Marcin

 

Atreyu: O rośliny i oświetlenie, pytaj w innym dziale. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...