Skocz do zawartości

czyszczenie podłoża


SkuMuM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oglądałam ostatnio masę zdjęć różnych akwariów, pięknie udekorowanych, z trawnikiem lub z całą masą liści jak w BW i zastanawia mnie jedno-jak oni czyszczą podłoże z tego wszystkiego co jest do czyszczenia, kiedy owe podłoże całe zakryte jest trawnikiem czy czymś tam jeszcze? Czy ogranicza się to do zmiany samej wody i restartu akwa co jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że owe osoby używają zwykłego odmulacza-nie wiem nie mam trawnika. Myslę że jeśli akwarium odpowiednio jest prowadzone to naprawdę nie ma w nim dużo sprzątania. Nie rozumiem co się dzieje w akwariach innych ludzi że odmulają przy każdej podmiance. Ja dno czyściłem tylko raz odmulaczem ale nie miało to większego sensu bo nie było co zbierać.

Odpowiednia obsada, dobra filtracja, odpowiednia ilość roślin i nie trzeba co tydzień odmulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wow no to muszę się jeszcze sporo nauczyć :P Ryby które miałam były stanowczo za wielkie na moje akwa, były prezentem którego niestety musiałam się pozbyć, i, zmieniając wodę co dwa dni zawsze był syf w żwirze, zawsze było co odmulać hehe Teraz rybki są odpowiednie na te akwa i może nie będzie tyle problemu ale zawsze mnie to zastanawiało, jak oni ( ludzie z np. trawnikami w akwa) sobie radzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...