Skocz do zawartości

Jakie rybki moge jeszcze dodac?


pit7895123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dwa tygodnie temu zalozylem akwarium i dzisiaj je zarybilem. Mam teraz:

4 kiryski spizowe

3 kiryski pstre

6 gupikow

8 brzanek sumatrzanskich albinosow

6 krewetek red cherry

 

Wszystko jest ok tylko ze wszystkie rybki oprocz gupikow plywaja przy dnie a cala reszta akwarium jest pusta. Chcialem dolaczyc zdjecia tylko nie wiem jak. Chcialem hokejowki ale pod naciskiem zony zgodzilem sie je zamienic na brzanki albinosy. Teraz musze dodac jakies rybki ktore beda sie ladnie prezentowac w gornej i srodkowej czesci akwarium. Myslalem o pielegniczkach kakadu ale i tak na dnie jest tlok i nie wiem jak zareaguja na nie brzanki. Moze macie pomysl na jakies rybki ktore ozywia moj baniak?

Napewno dodam jeszcze 3-4 zbrojniki niebieskie.

P.S. Czy male (ok centymetra) red cherry maja szanse przezyc? A moze nawet rozmnozyc? Akwarium ma dwa spore korzenie i sporo roslinek.

Prosze o pomoc !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem, przepraszm. Akwarium ma 240l wymiary 120x40x50.

Czyli chyba bede musial pozbyc sie brzanek :/

A z tymi kiryskami to nie moge zaostawic tak jak jest?

Po prostu lepiej współpracują i czują się dobrze jeżeli są z jednego gatunku. To w takie akwarium możesz jeszcze sporo rybek dodać . W taki baniak możesz mieć te zbrojniki spokojnie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do KITU:/:/:/

 

Co jest do kitu to zaraz napisze.

Brzanka to rybka co nietoleruje innych rybek;/

Bzdura nr. 1. Sumatry można trzymać z innymi rybami, byle nie z agresywnymi i o weloniastych płetwach.

Na pewno nie bedziesz mógł dodać zbrojników tylko zamist nich jakieś 6-7 otosków..

Bzdura nr. 2. Może dodać.

A kiryski sa stadne więc moga być ale 1 gatunku.

Bzdura nr.3. W tej wielkości mogą być nawet dwa stadka.

 

Temat przenoszę w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kiryski to raczej dwa gatunki nie będą pływały w jednym stadzie.

Ja w swoim akwa miałem tylko dwa kiryski były bo były, poszedłem za radą forumowiczów (mam nadzieje że tak można nazwać uczestników forum) i dokupiłem cztery sztuki, w ławicy są o wiele żywsze pełno ich w całym akwa, naprawde cieszą oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi.

Zostawie narazie kiryski tak jak teraz sa i zobacze z czasem co zrobic.

Mam jeszcze takie pytania.

Czy moge dodac np. hokejówki jesli zostawie brzanki?. Tak 10-15 sztuk czy moze wiecej? Wypelnia ladnie akwarium. Czy to nie bedzie juz 'zupa rybna'?

A jezeli nie hokejowki to co? Moze kakadu? Moze macie jakies inne pomysly

I ile moge dac zbrojnikow do tego?

Najwazniejsze zeby rybki sie dobrze czuly.

Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...