Skocz do zawartości

deszczownia z aquael fun 2 czy z brzęczyka ?


ANDRZEJ1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam filtr aquael fun 2 wewnętrzny turbinowy --- i mam jakby efekt pralki ,niektóre rybki to lubią inne nie , nie trzymają się roślinki które poprzez pęd wody z bąbelkami są jakby wyrywane z dna i pływają po całym akwa robiąc niezły sajgon no mniej więcej tak to wygląda aaaaale zastanawiam się by podłączyć pod wylot rureczki i zrobić deszczownie umieszczając wylot z pół centymetra nad wodą podobno lepsze to niż taki wir no i ma ten plus że zbiera syf który osadza się na gąbce i wyrzuca strugę wody wprowadzając powierzchnią taflę wody w ruch co też podobno natlenia akwa tylko tak myślę czy wyjąć rureczkę która pobiera powietrze z powierzchni ?tak więc myślę tak jak już napisałem podłączyć rureczki przerabiając to na deszczownię tyle że nie mam pewności czy nad czy pod powierzchnią umieścić wylot ??? czy odłączyć cienką rureczkę pobierającą powietrze ? byłoby dobrze ją odłączyć gdyż ów filtr pobierając powietrze strasznie jakby smarka wydziela taki chałas no a poza tym podobno te bąbelki nic nie dają gdyż podobno akwa natleniane jest poprzez ruch wody ???? nie jeden znajomy ni radzi zostawić jak jest gdyż podobno duży pęd powietrza natlenia akwa - tak twierdzą ! ale sobie myślę że jak są te filtry kubełkowe to one nie nadają przecież wewnętrznego dużego prądu wody z bąbelkami a jednak natlenia ......tak więc sam nie wiem co robić :{ mam jeszcze brzęczyk sera i może z tego zrobić jakąś deszczownię ? tyle że ten filtr chałasuje jak wiertarka ......bardzo prosiłbym o pomoc gdyż nie znam się --akwa 120l mało roślin bo się nie trzymają , rybki drobne w postaci neonek gupików mieczyki {zupa rybna}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

luce1 mam filtr taki sam jak andrzej1977, i do niedawna działał w ten sposób że była tylko wylewka i dodatkowo napowietrzałem kamieniem z brzęczyka. Jak mi powierzchnia zarastała roślinami to widziałem że ryby mi się dusiły. Szczególnie było to widać rano (wiadomo noc i ciemno). Kupiłem deszczownię i tzw. przyduchę jak ręką odjął. Rybki sobie pływają po całym akwa. i nie widać żeby miały za mało tlenu. Strużki wody z deszczowni pokonują w powietrzu 3 do 4 cm. Powiem Ci jeszcze że brzęczyka nie zlikwidowałem (dla bezpieczeństwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale u większości osób nadal widzę tendencję do rozumowania- bombelki = napowietrzona woda. Owszem, brzęczyk napowietrza wodę ale w sposób minimalny. Wprowadzając do wody duże bomble tlenu wydaje nam się że one całe się rozpuszczają w wodzie. Nic bardziej mylnego. Wodę napowietrza ruch tafli wody. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie deszczowni, która nie dość że rozprowadza przefiltrowaną wodę równomiernie po akwarium(dzięki czemu nie ma pralki)- dodatkowo wprawia w ruch całą taflę... Deszczownicę ustawia się kilka cm nad taflą wody, kierując wyloty w jej kierunku- zanurzona też spełnia swoje funkcje ale już nie w tak dużym stopniu. Wszystko ogólnie zależy od akwarium- nie można jednoznacznie stwierdzić co jest dobre a co złe do natlenienia akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ewwa dlaczego tak generalizujesz pisząc o większości osób i o "bąbelkach". Ja prócz deszczowni mam jeszcze kurtynę napowietrzającą 30 cm. i wydaje mi się że bardzo dobrze napowietrza (nie widać tam bąbelków, a raczej pył). Nie zrezygnuję z niej bo rybki mam około 50 lat. i miałem przypadek że w nocy zepsuł mi się filtr i z całej obsady paletek została tylko 1 (udusiły się), a paletki miałem sprowadzane z zagranicy. Była to dla mnie pod paroma względami duża strata. Mając pewne doświadczenie wiem o czym piszę jeżeli już piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oboje macie racje ,ale ze wskazaniem na ewwe.brzęczyk jako forma dodatkowego napowietrzania jest ok(wedle gustu) ale deszczownia czy inne kaskady lepiej napowietrzają ,niestety.ruch wody.

a ty s kolei kolego jak masz pralkę w akwa to uzyj regulacji,po to ona jest.odłącz lub zabezpiecz tą rurkę,podłacz deszczownie i sam podejmij decyzję.zawsze masz pod ręka brzęczyk jak mówisz i mozesz to zmienić.

ja jestem wszystkimi rękami i nogami za deszczownią.z testowałem i zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...