Skocz do zawartości

Obsada 112l


SteMar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawdopodobnie podpinam się w złe miejsce, ale forum jest tak rozbudowane, że znaleźć miejsce gdzie można się przywitać, pochwalić i pozwolić z opiniować jest dla mnie przy wąskim zakresie czasu niemożliwe. Przepraszam, że robię tu robotę moderatorowi i pozwalam na rzuceniem tematu do właściwego mu działu.

Do rzeczy moje akwarium to 112l, filtr wewnętrzny Fluval 3Plus, grzałka z termostatem nadająca wodzie temperaturę 24-25 C, tło strukturalne na tyle, w piachu gruboziarnistym, kabomba, moczarka, lilaeopsis brazilensis, bakopa w niewielkiej ilości i jakiś rodzaj dość sztywnej trawy nie pamiętam już nazwy. Oświetlenie to świetlówki: ma wspomagać roślinki druga sprawiać że rybki ładnie wyglądać będą (2x18W opi natural i opti plant), ph powyżej 7.

Obsada pewnie zbyt liczna (7 molinezji już znalazło swój nowy dom):

10 molinezji

6 neonków innesa

6 danio

2 bocje wspaniałe

1 glonojad

10 gupików

6 kirysów (3 panda, 3 brązowe)

 

1 z gupików chory (chów własny, zero zmian na skórze, dziwne spowolnione - drgające ruchy) i jedna molinezja zaczyna (chów własny, mam wrażenie, że lekko powiększone oczy i spowolnione ruchy)

 

Czekam teraz na słowa krytyki, do których chciałbym się podporządkować i swoje akwarium wprowadzić na właściwe tory.

 

Ps. dodam, że od dziś zaczynam stosować tabletki sera CO2 w dyfuzorze własnej produkcji (mały słoik z otworami, ustawiony ok 10cm od filtra by ruch wody dobrze rozprowadził bąbelki), oraz sera florena na porost roślin. Podmiany wody regularne co tydzień, wodą z kranu nie odstaną lecz uzdatnioną aqua safe bądź toxi vec ( w tym temacie poprawiłem dwa błędy: filtr zaczynam czyścić wodą z akwarium - nie bieżącą, dwa by zminimalizować ilość chemii woda karnie spędzi tydzień w odpowiednich naczyniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce bardzo dobre. ;)

Molinezji zmniejsz ilość.

Danio oddaj (inne wymagania, poza tym trzyma się jeden gatunek ławicowy-dla zadowolenia ryb i wyglądu akwarium).

Neonów dokup 10 sztuk.

Bocje wspaniałe stanowczo do oddania (min. to akwarium długości 150cm).

Jaki to glonojad?

Płci gupików? Za dużo ich.

Kirysków oddaj lub dokup tak by było 6 jednego gatunku.

 

1. Ile stała woda przed wpuszczeniem ryb? Masz mały mix. co powoduje stres u ryb a stres to duża podatność na różnego rodzaju choroby i osłabienie.

 

2. Nie po co lać chemii. To "pic na wodę" i jedynie zaburza równowagę biologiczną. Akwarium przed wpuszczeniem ryb powinno stać 3 tygodnie, woda do podmian 24 godziny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gupików to mam trzy samce, reszta to panienki na wydaniu. Samców bylo wiecej, ale co ja wiem o zarybianiu ;) wcześniej myślalem, źe jak ich będzie więcej to będzie im weselej i ładnie tęczowo będzie w akwarium. Glonojad to zbrojnik niebieski bodajże. Propo glonojadów, to samotniki czy lubią towarzystwo dam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cotygodniowe podmiany odstaną wodą, pomogą ją wyklarować? Czy istnieje jakaś zaleźność typu im więcej roślin tym czystsza woda? Co trzeci dzień, umieszczam w akwarium tabletkę CO2 (słoik pod filtrem, w nakrętce dziury, tak by CO2 było rozprowadzane po baniaku - taki dyfuzor własnego pomysłu). Odkąd mam akwarium, mam na zmianę, raz bardziej raz mniej klarowną wodę. Moźe to wywołać frustrację gdy się wchodzi do zoosklepu, a tam prześwit aź oko wykol.

 

ps. Dodaje też nawozu w płynie, który ma dostarczyć roślinkom niezbędną ilość składników odźywczych. Ten preparat to sera florenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam kupione akwarium 112l i chciałbym zapytać czy dobra obsade dla akwarium??

a jeszcze mam pytanie czy np może być taka obsada??

-pielęgniczki ramireza para

-pielęgniczki kakadu/żółta/ barwniak thomasa para

-kiryski 1+3 samiec/samice

-gupiki (tylko ile??) lub neonki również ile??

-2 zbrojniki niebieskie??

czy mogę większą ilość lub mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...