Jump to content

63l czy mogę dorzucić....

czanin
 Share

Recommended Posts

Obecnie posiadam akwarium 63l o następującej obsadzie:

10 x neon innesa

4 x otosek

4 x kirys panda

1 x bojownik

Moje pytanie brzmi, czy mógłbym dorzucić bojownikowi dwie samice i czy jest w ogóle sens?

Nie mam ślimaków więc helenki mi nie są potrzebne.

Jak dokupię jeszcze po 2 otoski i kiryski + dwie samice bojownika to raczej zrobi się zupa rybna.

Kupno samych bojowniczek już mnie przeraża, że będzie za gęsto. Tylko, że bojek miałby towarzystwo.

Jeszcze jest strach czy się dziewczyny z nim nie pożrą?

Niby tak, ale jak przeliczę ilość ryb przez litraż to wyjdzie za dużo ryb na taki zbiornik.

Najbardziej chciałem bojownikowi dać towarzystwo, ale słyszałem, że dziewuszki potrafią takiego osobnika nieźle obgryźć. :roll:

Żadne przeliczniki nie są dobre. Dla przykładu myślisz że obsada składająca się z 1 neona, 1 kiryska, 1 otoska, 1 miedzika, 1 razbory, 1 bojownika, 1 kardynałka, 1 żałobniczki będzie lepsza od 25 neonów choć z pewnością dzięki tym wszytskim liczników ta ostatnia będzie źle.

Bojownik może być sam, zapewnij pierw dobre warunki innym rybom więc zamiast 2 samic bojownika dokup po 2 kiryski i otoski.

• 1 month later...

Dokupiłem dwa kiryski (małe) oraz trzy neony.

A mogę zwiększyć obsadę neonów do 15 sztuk?

I pytanie, czy można mieszać różne gatunki neonów, bo dziś w sklepie słyszałem taką tezę, która mi się wydaje mocno naciągana, bo przecież neon innesa, a np neon czerwony to osobne gatunki.

Większy baniak mi się marzy, ale póki co nie mam stabilnego mebla, na którym mógłbym postawić 112l.

Dobra... Czy taka obsada będzie ok?

1 x bojownik

5 x otosek

6 x kirysek panda

15 x neon innesa