Skocz do zawartości

[60l] Ogólne.


Heroin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym przedstawić moje pierwsze akwarium, które z całym sprzętem, obsadą i roślinkami dostałem. Wiem że obsada i świetlówka jest do zmiany.

 

Akwarium: 60l, 60/35/30 (Długość/Wysokość/Szerokość)

 

Filtracja: AQUAEL FAN-1

Grzałka: AQUAEL 75W

Oświetlenie: Świetlówka PHILIPS 13W

Podłoże: Ziemia ogrodowa, żwirek 1-3 mm biały.

Ozdoby: Korzenie, koko-łupki

Tło: Strukturalne, zewnętrzne, czarne.

 

Obsada:

^ 1+1 Skalar

^ Glonojad

 

Roślinność:

* Anubias

* Nurzaniec

* Różdżyca rutewkowata [prawdopodobnie]

* 2 niezidentyfikowane.

 

Planowane zalanie akwarium przewidziane na 06.04.2011, może się opóźnić ponieważ nie mam jeszcze szkła w domu (ciągle jest u znajomego), ale 18.03.2011 ustawiłem już wodę do odstania. W związku ze zbilżającym się zalaniem akwarium pozwoliłem sobie założyć ten temat ponieważ mam kilka pytań:

1. Czy powinienem oddzielić ziemię od żwirku jakąś siatką [aby zapobiec wymieszaniu się] ?

2. Ile żwirku powinno przykryć ziemię ? Około 3 cm ?

 

Obawiam się startu na ziemi dlatego tyle pytań, może powinienem użyć podłoża dla roślin FILTUS FLORAN i odpuścić ziemię ?

 

Zdjęcia w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy powinienem oddzielić ziemię od żwirku jakąś siatką [aby zapobiec wymieszaniu się]

polecam oddzielenie siatką , ale nie po to żeby się nie wymieszała tylko po to żeby w przyszłości przy czyszczeniu lub wymianie byłoby ci łatwiej

 

2. Ile żwirku powinno przykryć ziemię ? Około 3 cm ?

ja mam 3-4cm

Obawiam się startu na ziemi dlatego tyle pytań, może powinienem użyć podłoża dla roślin FILTUS FLORAN i odpuścić ziemię ?

na pewno nawóz jest lepszy ale tez droższy ja sam lecę na ziemi od dwóch miesięcy rośliny idą mi jak szalone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i zdjęcia, co prawda ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale nie można mieć wszystkiego. Gdy woda się wyklaruje zorganizuję lepszy aparat i wrzucę nowe fotki.

 

 

Za anubiasem w rogu jest jedna z niezidentyfikowanych roślinek, wiem że rośnie duża i że ładnie wypełni sobą ten róg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...