Jump to content

Dziwna choroba molinezji.

Recommended Posts

Wczoraj (1.04.11) zauważyłam u parki molinezji dziwne takie jakby narośle koloru białego. Samiczka ma taką tylko na jednym oku natomiast samiec ma taką na oku i co ciekawe po prawej stronie nosa,ale to nie wszystko ma jeszcze duże białe plamy na grzbiecie. Na początku myślałam ,że to rybia ospa ale to nie to. Więc jak myślicie co to jest?! Aha i jeszcze nie wiem czy dobrze zrobiłam ,ale zmieniłam temp. na 30C żeby to wszystko jakoś spróbowało zaniknąć. Proszę pomóżcie!!!

Akwarium 60l , temp. normalnie 23C-25C , obsada: 7x gupik pawie oczko, 5x mieczyk hellera, 2x black molly, 1x kiryśnik, filtr Eheim Pick-up 60 , podłoże nie wiem jakie, roślinki: moczarka kanadyjska i rotala, nie stosuje żadnych nawozów, lampka 15W.

Tyle że moje molinezje nie składają płetw i nie ocierają się o dekoracje.

Mod.Janusz.Edytuj posty.

Odseparować je do innego akwa czy inne rybki odseparować ? Bo niestety mam tylko dwa zbiorniki jeden ogólny 60l a drugi można powiedzieć zapasowy 25l. Co robić?

Co do choroby to jednak byłbym za tym, że to ospa.

Jeśli jest to jedna taka narośl,to nie jest to ospa ;) ,a raczej jakiś rodzaj grzybicy. :)

Ospę bardzo łatwo rozpoznać ,bo ryba ma pokryte całe ciało jakby ją ktoś kaszką obsypał.

U moich molinezji też pojawiła się ta narośl na oczach. Ja wlałem ICHTIO Tropical i dobrze napowietrzałem zbiornik. Bez odławiania molinezji ( bo nie wiedziałem co zrobić ) i polepszyło się, wyzdrowiały.

Z góry bardzo wam wszystkim dziękuje ,bo mnie trochę uspokoiliście :D

[edit]

Dobra kupiłam już to Tropical ICHTIO i mam pytanie tu jest napisane "(...) kąpiel długotrwała (7-14 dni) 10ml/100l wody" a ja mam 60l więc jak ja mam to do tego akwa dodać? Bo znając mnie pewnie coś dodam za dużo ,dlatego się pytam :)

Gost: Nie pisz posta pod postem, edytuj je!

Share

• Create New...