Skocz do zawartości

Obsada do akwa 54l


jojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi podpowiedzieć jaką obsadę wybrać do akwarium 54l? Akwarium ma standardowe wymiary. Myślałem coś o kiryskach panda lub o otoskach na dno w ilości 6 sztuk. Chciałem też dać harem bojownika 1+3, albo dać Pielęgniczka Ramireza. Akwarium za małe żeby dać Bojownika i Pielęgniczka Ramireza ? Czy może ktoś miał takie połończenie w swoim akwarium? I chciałbym dać jeszcze do tego razbora galaxy, lecz nie wiem w jakiej ilości i czy bojowniki lub pielęgniczki nic nim nie zrobią. Do tego będą krewetki RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany że krewetki nie będą miały łatwego życia (o ile będą je miały) z ramirezami... z bojownikiem raczej też.... te ryby żywią się drobnymi skorupiakami.... Jeśli chodzi o ramirezy to z otoskami świetnie się dogadają( nie wchodzą sobie w drogę) kirysy też powinny być ok. Jednak trzeba pamiętać że pielęgniczki choć małe to w okresie tarła mogą robić spustoszenie, wszystko co podpływa to wróg.... Bojownik też jest bardzo terytorialny w czasie tarła.... zadbaj o kryjówki, dużo kryjówek pielęgniczki to uwielbiają, najlepiej jakby każda miała swoją jaskinię (kokos, skałki itp). Ja kiedyś miałem ramirezy z neonami... i problemów nie było.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nam podałeś w miarę dobrą obsadę. ;)

 

No więc tak:

- 1+3 bojki / 1+1 ramirezy. Co wolisz, to już Twoja sprawa. Jak krewetki+ramirezy nie wiem, z bojkami jest szansa że się utrzymają, ale pewności nie ma. ;)

- 15x galaxy. Problemu być nie powinno, szczególnie z Ramirezkami. Bojowniki to też nie zabijaki, widziałem na własne oczy tylko jeden atak na takie małe rybki ławicowe, ale to była bardzo specyficzna sytuacja i bojki potraktowały inne ryby jako obiad.

- 6x otoski / kirsyki panda/pigmeje - tutaj, bez różnicy. Wybierz co wolisz/co Ci się bardziej podoba. ;)

- Krewety - o tym pisałem na początku. ;)

Spróbować możesz, jak najbardziej, ale jak akwa obsadzisz gęsto zielskiem [co przy haremie bojków też jest prawie koniecznością].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za odpowiedź. A miał ktoś może ramirezy z krewetkami? Chyba jednak wybiorę harem bojownika. A chyba zamiast galaxy, dam razbore klinową lub neonki innesa. Ze względu na cenę panującą w sklepach w mojej okolicy;/ Po za tym razbora klinowa jest większa, a boję się że galaxy zjedzą bojowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cisiu1996..... to chyba kpina, te ilości które podałeś... Ramirezy (wiem bo hodowałem) potrafią zabić dużą atya gabonensis, a to duża krewetka filtrująca. Ramirezy to drapieżniki i jeśli się komuś wydaje ze małe krewetki się zaprzyjaźnią z nimi to chyba się za dużo filmów typu "gdzie jest nemo" naoglądał. Jeśli ktoś chce cieszyć oko krewetkami w swoim akwa to nie powinien mieć ryb które na nie polują. Mała krewetka jest takiej wielkości że każda ryba ją zje ze smakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba kpina, te ilości które podałeś... Ramirezy (wiem bo hodowałem) potrafią zabić dużą atya gabonensis, a to duża krewetka filtrująca. Ramirezy to drapieżniki i jeśli się komuś wydaje ze małe krewetki się zaprzyjaźnią z nimi to chyba się za dużo filmów typu "gdzie jest nemo" naoglądał.

Proponuje trochę łagodniejszy ton i szacunek dla rozmówcy.

To że Twoje ryby tak robiły, nie znaczy że to reguła. Owszem, często jest tak że ramirezy atakują krewety, ale nie wszystkie tak mają. Tekst o drapieżniku mógłby dotyczyć np. skalarów, tu 99% ryb atakuje krewety, a mimo to zdarzają się przypadki gdy zostawiają je w spokoju. Przy ramirezach te szanse są nieporównywalnie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...