Jump to content

Obsada do akwa 54l


jojtek
 Share

Recommended Posts

Możecie mi podpowiedzieć jaką obsadę wybrać do akwarium 54l? Akwarium ma standardowe wymiary. Myślałem coś o kiryskach panda lub o otoskach na dno w ilości 6 sztuk. Chciałem też dać harem bojownika 1+3, albo dać Pielęgniczka Ramireza. Akwarium za małe żeby dać Bojownika i Pielęgniczka Ramireza ? Czy może ktoś miał takie połończenie w swoim akwarium? I chciałbym dać jeszcze do tego razbora galaxy, lecz nie wiem w jakiej ilości i czy bojowniki lub pielęgniczki nic nim nie zrobią. Do tego będą krewetki RC.

Link to comment
Share on other sites

jestem przekonany że krewetki nie będą miały łatwego życia (o ile będą je miały) z ramirezami... z bojownikiem raczej też.... te ryby żywią się drobnymi skorupiakami.... Jeśli chodzi o ramirezy to z otoskami świetnie się dogadają( nie wchodzą sobie w drogę) kirysy też powinny być ok. Jednak trzeba pamiętać że pielęgniczki choć małe to w okresie tarła mogą robić spustoszenie, wszystko co podpływa to wróg.... Bojownik też jest bardzo terytorialny w czasie tarła.... zadbaj o kryjówki, dużo kryjówek pielęgniczki to uwielbiają, najlepiej jakby każda miała swoją jaskinię (kokos, skałki itp). Ja kiedyś miałem ramirezy z neonami... i problemów nie było.

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Sam nam podałeś w miarę dobrą obsadę. ;)

 

No więc tak:

- 1+3 bojki / 1+1 ramirezy. Co wolisz, to już Twoja sprawa. Jak krewetki+ramirezy nie wiem, z bojkami jest szansa że się utrzymają, ale pewności nie ma. ;)

- 15x galaxy. Problemu być nie powinno, szczególnie z Ramirezkami. Bojowniki to też nie zabijaki, widziałem na własne oczy tylko jeden atak na takie małe rybki ławicowe, ale to była bardzo specyficzna sytuacja i bojki potraktowały inne ryby jako obiad.

- 6x otoski / kirsyki panda/pigmeje - tutaj, bez różnicy. Wybierz co wolisz/co Ci się bardziej podoba. ;)

- Krewety - o tym pisałem na początku. ;)

Spróbować możesz, jak najbardziej, ale jak akwa obsadzisz gęsto zielskiem [co przy haremie bojków też jest prawie koniecznością].

Link to comment
Share on other sites

Aha, dzięki za odpowiedź. A miał ktoś może ramirezy z krewetkami? Chyba jednak wybiorę harem bojownika. A chyba zamiast galaxy, dam razbore klinową lub neonki innesa. Ze względu na cenę panującą w sklepach w mojej okolicy;/ Po za tym razbora klinowa jest większa, a boję się że galaxy zjedzą bojowniki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ramirezy mogą być z krewetkami RC zadbaj tylko o Mech w którym będą przechodzić wylinkę bezpiecznie od ramirezów i innych ryb. Póki u siebie w 45l nie miałem mchu to krewecie nawet jajeczek nie nosiły a teraz mam już około 5 sztuk 2mm maluchów :D

Link to comment
Share on other sites

Cisiu1996..... to chyba kpina, te ilości które podałeś... Ramirezy (wiem bo hodowałem) potrafią zabić dużą atya gabonensis, a to duża krewetka filtrująca. Ramirezy to drapieżniki i jeśli się komuś wydaje ze małe krewetki się zaprzyjaźnią z nimi to chyba się za dużo filmów typu "gdzie jest nemo" naoglądał. Jeśli ktoś chce cieszyć oko krewetkami w swoim akwa to nie powinien mieć ryb które na nie polują. Mała krewetka jest takiej wielkości że każda ryba ją zje ze smakiem.

Link to comment
Share on other sites

to chyba kpina, te ilości które podałeś... Ramirezy (wiem bo hodowałem) potrafią zabić dużą atya gabonensis, a to duża krewetka filtrująca. Ramirezy to drapieżniki i jeśli się komuś wydaje ze małe krewetki się zaprzyjaźnią z nimi to chyba się za dużo filmów typu "gdzie jest nemo" naoglądał.

Proponuje trochę łagodniejszy ton i szacunek dla rozmówcy.

To że Twoje ryby tak robiły, nie znaczy że to reguła. Owszem, często jest tak że ramirezy atakują krewety, ale nie wszystkie tak mają. Tekst o drapieżniku mógłby dotyczyć np. skalarów, tu 99% ryb atakuje krewety, a mimo to zdarzają się przypadki gdy zostawiają je w spokoju. Przy ramirezach te szanse są nieporównywalnie większe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...