Skocz do zawartości

ślimak świderek


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ,mam 1 świderka ,,ślimaka,, czy pojedynczy może się rozmnożyć ??.

Bo z tego co słyszałem to zatoczak tak, pytam bo dostał mi się przez nieuwagę do baniaka a nie-chciał bym się doczekać plagi jaką miałem z zatoczkami swego czasu .

Pozdrowienia

Romano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to OK

Mam jeszcze jedno pytanie , ostatnio za uwarzyłem jak by padły helenki [ puste muszle] do tego jeszcze padło parę krewetek redchery . Podejrzewam że przedawkowałem z nawożeniem roślin myślę tu makro i mikro , ale co dziwne zatoczki mają się dobrze.Jak zauważyłem co się dzieje zaraz podmieniłem wodę i na razie nie nawożę [ a roślinki rosły jak szalone]

Parę krewetek przetrwało są intensywnie czerwone to myślę że się mają dobrze tylko te helenki mnie niepokoją bo skoro zatoczaki przeżyły to skąd te puste muszelki po Helenkach .

 

Pozdrawiam

Romano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Sam się nie rozmnoży bo musi być samica i samiec

Nie do końca się zgodzę, jeśli dobrze pamiętam świderki nie są rozdzielnopłciowe i na pewno potrafią się rozmnażać partenogenetycznie. Przy odrobinie pecha z jednej sztuki można mieć jedną plagę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to z nimi jest ale świderki są chwalonymi ślimakami i wiele osób je chce

Oczywiście że tak, są to jedne z bardziej porządnych ślimaków, nie obciążają ekosystemu nawet jeśli są plagą, nie niszczą roślin, zjadają ich obumarłe części ograniczając gnicie, znaczną część dnia siedzą/ryją w podłożu likwidując strefy beztlenowe, tym ryciem to czasem uwalniają jakieś złogi gazowe no ale coś za coś :) DO tego są całkiem ładne, skorupki mają bardzo kolorowe a i helenki za nimi przepadają, do każdego baniaka polecam wprowadzić 10 świdrów i 2-4 helenki, jedni będą dbali o czystość, drudzy o liczebność pierwszych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...