Skocz do zawartości

Nietypowy Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

Przejrzałem większość postów na temat mojego problemu... Zrobiłem już kilka korekt, ale nadal nic... Ale zacznę od początku...

No, więc tak, na początku miałem małe akwarium - 30 l, ale po czasie przemyślałem i zakupiłem nieco większe - 60 litrowe.

Te akwarium 60 litrowe założyłem 3 tyg temu... Na początku był w nim: 3 małe gupiki, 2 tetry, 2 danio, glonojad, kirys, no i jedna roślinka... Po tyg. na imprezie urodzinowej dostałem następujące ryby: 4 gupiki, 2 molinezje, 3 gurami, roślinkę - kabomba, sztuczna skałka, korzeń... Ale nie stety po kilku dni, zauważyłem, że na rybach są białe kropki... Stwierdziłem wraz z kolegą, że jest to ospa rybia. Więc zastosowałem Ichtiosan według wskazówek na opakowaniu, wyciągłem z filtra węgiel aktywny, natleniałem dziennie 4 godziny, naświetlałem 6h i podwyższyłem temperaturę do 30 stopni... Po 3 dniach zauważyłem, że z niektórych rybek zniknęło, więc po 6 dniach stosowania ichtiosanu wlałem zieleń malachitową - 100 kropel. No i zauważyłem, że ospa zniknęła 2 dni temu... Więc dzisiaj zdechł mi 2 gupiki ;( zmieniłem wodę i miałem zmniejszyć temperaturę do 25 stopni... ale przed tą zmianą zauważyłem, że w akwarium jest biały nalot, z takimi włosowatymi nitkami... Czytałem inne posty i wynika z tego, że jest to prawdopodobnie pleśń, oraz wyciągnąłem wszystko korzeń, kamień, filtr, grzałkę i opłukałem. Ale po wykonaniu tych czynności zauważyłem na szybkie kilkanaście robaczków, i wydaje mi się, że są to ślimaki... Ale dziwnie, że dopiero teraz się pokazały, bo przecież roślinka już trochę czasu jest... Dzisiaj według zaleceń sprzedawcy w akwarystycznym, zakupiłem MFC i wlałem dzisiaj 20 kropel, odczekałem 30 minut, po czym włączyłem filtr, już z węglem, temperaturę zostawiłem na 28... Ale ciągle zauważam nowe prawdopodobnie to ślimaki... No i po umyciu czyścikiem szyb i urządzeń nadal jest pleśń , co najgorsze jest ona w kotniku...Bardzo proszę o fachowe rady... Co zrobić z tą pleśnią??

 

Obsada:

3xGurami

2XMolinezja

2xŻałobniczka Czarna - Tetra

2XDanio

2XGupiki

1XKirys

1XGlonojad

5XNarybku - Gupiki

 

Z góry dziękuje za pomoc, oraz serdecznie pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...