Skocz do zawartości

bojownik s. juz 4 dzien nie je


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co robic? zaczynam sie obawiac ze mi padnie mam go wlasnie 4dni

 

125l akwa

3 gupiki

4 neonki

2 danio pr.

3 brzanka s.

2 glonojady

 

parametry wody

ph7,2 no3-25 no2-0 gh-12 kh-3

 

rosliny-hygrophila polysperma, nomaphila stricta fleur,eleocharis acicularis, limnophhilla heterophylia, alternanthera cardinalis

podaje co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w zasadzie tego nie dotyczy, ale muszę zwrócić uwagę - trzymasz ryby stadne po 2 - 4 szt. gdzie powinno ich być po 6+. Gupiki 3 jeszcze ujdzie tylko czy masz 2 samice na 1 samca? Bojownikiem się nie martw - raczej się przyzwyczai, ale z obsadą wypadałoby zrobić porządek. Rozważ oddanie Brzanek - mogą być agresywne w stosunku do innych ryb (często tak jest), szczególnie tych z długimi płetwami (hmm... bojek?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach nie dodałem że masz złą obsadę bo trzymać ryby ławicowe po 3 szt. a i bojownik potrzebuje niskich temperatur podobnie jak danio

. A mnie się zdawało że bojownik to ryba pochodząca z tropikalnych wód słodkich, z Tajlandii, więc potrzebuje ciepłej wody o stałej, wysokiej temperaturze (25-27 stopni). Nie mieszajmy innym . Raczej nie martwiłbym się brakiem apetytu u Twojego bojka . Myślę że dopiero po jakiś 3 tyg zobaczysz go jedzącego z innymi rybami z przodu akwarium .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu - bojowniki tak mają. Ja mam bojownika już miesiąc i do tej pory nigdy nie podpłynął do jedzenia (zgaduję że żywi się tym co znajdzie), także nie martwiłbym się na twoim miejscu - z głodu nie umrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupiki 2 samice 1 samiec dzieki wszystkim za odpowiedzi, nad brzankami sie zastanawiam zauwazylem ze glupiki maja poodgryzane ogony musze wyczaic czyja to sprawka, pierwsza mysl to sprawka bojownika z racji ze nic nie je moze mu sie w glowie poprzewracalo, a i bojownik to statnia dodana ryba do akwa a w czesniej bylo wszystko ok mam na musli relacje brzanki-gupiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...