Skocz do zawartości

traszka i rak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chociaż byś nie kłamał xD w internecie można znaleść wiele o tym ogoniastym płazie np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Traszka_zwyczajna

Od razu ci powiem, że to kiepski pomysł, ponieważ ona wymaga zimnej wody 15-20 stopni Celcjusza, więc musisz mieć chłodziarkę..

A zapomniałem dodać, że ona potrzebuje też wyjść z wody ponieważ przebywa w niej tylko wiosną i jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dać karlika szponiastego, jest to mała i spokojna żabka. Kraby to nie za bardzo bo muszą wychodzić poza wodę (wyspa do wypoczynku tak jak u żółwi). Proponuję ci raki lub krewetki. Popatrz trochę m.in na raka florydzkiego. Jest spokojny i nie niszczy roślin. Powiem ci tyle, że nie bierz raka marmurkowego jest agresywny i niszczy roślinki, dodatkowo bardzo szybko się mnoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krewetki mam, zabki 2 szt mialem ,1 padla bo nie jadla ,a 2 zniknela z akwa tak samo jak piskorki, odziwo ani w piasku, ani wokolo akwa zwlok nie znalazlem

Jaką masz całą obsadę i wielkość akwarium?

 

Wsadzanie kraba, lub aksolotla [domyślam się że to ta traszka] do rybek to bardzo kiepski pomysł. Można by pomyśleć o jakimś raczku, np CPO, ale to wszystko zależy od obecnej obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że ryby znikają to się przyzwyczaiłem kiedyś 10 welonów mi zniknęło. A do akwa proponował bym kraba koszt około 26 zł malutki taki, zbiera jedzenie z dna a do wychodzenia na powierzchnie możesz kupić korzeń po którym będzie mógł się wspinać bądź też możesz z płaskich kamieni dostępnych w zoologicznych ułożyć wierze ponad tafle wody obydwa dobrze przemyślane rozwiązania fajnie wyglądają i nie potrzebują dużej pracy i są adekwatne wielkościowo co do akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45l obsada 3 kirys, glonojad zloty,2 molinezje, 4danio, 1dzibek, 3krewetki ,3 rozbory jednak stan rybek mi sie czesto zmienia bo cos slabe te danio u mnie sprzedaja.

Całkowicie niepoprawnie dobrana obsada. Tu trzeba oddawać, a nie myśleć o dokupywaniu.

Masz tam ryby które rosną zbyt duże jak na ten litraż, zbyt ruchliwe, lub stadne nie trzymane w stadach. Wszystko źle.

 

To nie słabe ryby Ci sprzedają, tylko Ty nie zapewniasz im optymalnych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molinezje mam 2 wiec mysle ze spoko tym bardziej ze mam je od noworodka wiec nie usune, danio owszem stadne ale niby 4szt stykaja zreszta zaowazylem zmine w zachowaniu majac 3szt a majac 4 szt.znaczna roznica sa spokojniejsze tylko rozbora to dla mnie nowosc i nie wiem jak i co z nia ale czytalem na stronce no niby 6 szt minimum ale moje zachowuja sie spokojnie plywaja w grupie nie gonia.wie co byscie wy wsadzili do takiego akwa??oczywiscie kirys i glonojad to standard molinezje zostaja wiec co jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molinezje mam 2 wiec mysle ze spoko

Nie spoko. Baniak o długości 60cm [lub o zgrozo 50cm] jest za mały na 1 molkę.

tym bardziej ze mam je od noworodka wiec nie usune,

 

Tym gorzej dla ryb. Poczytaj czym jest karłowacenie. Dodam że jest to choroba. Rybki do oddania.

danio owszem stadne ale niby 4szt stykaja zreszta zaowazylem zmine w zachowaniu majac 3szt a majac 4 szt.znaczna roznica

3-4 to stado? Powinno ich być przynajmniej dwa razy więcej, żebyśmy mogli mówić o jakimkolwiek stadzie. Poza tym są to ryby zbyt ruchliwe jak na taki baniak.

sa spokojniejsze tylko rozbora to dla mnie nowosc i nie wiem jak i co z nia ale czytalem na stronce no niby 6 szt minimum ale moje zachowuja sie spokojnie plywaja w grupie nie gonia.

Aha, czyli myślisz że jakby były 2 sztuki to by się goniły albo nie trzymały razem? Niepoprawne rozumowanie. Ryby stadne, 4 to nie stado, a baniak mały na tyle stadnych gatunków.

wie co byscie wy wsadzili do takiego akwa??

 

Z takiej obsady tylko bym oddawał. Nic do obecnego stanu rybek bym nie dokupywał, to byłaby głupota.

oczywiscie kirys i glonojad to standard molinezje zostaja wiec co jeszcze??

Kirysy inne niż pandy/pigmeje się nie nadają. Zbrojnik to samo.

 

Jeśli wiesz lepiej od nas co się nadaje, a co nie i nie zamierzasz oddawać ryb które absolutnie do takiego baniaka się nie nadają - to nie oczekuj od nas rad. Chyba po to pytasz osoby bardziej doświadczone o obsadę by ją ulepszyć, a nie po to żeby do zupy rybnej dokupywać kolejne nieodpowiednie gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze z danio chodzilo o to ze we 3 ganialy inne ryby we 4 juz tego nie robia gonia sie na wzajem a stadko dla mnie to 4-5szt bo tak kobiecina w sklepie mowila "...to rybki stadne lepiej miec kilka tak 4-5szt minimum..."to mam to minimum i myslalem ze dobrze robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...