Skocz do zawartości

Oświetlenie 112l dodatkowa świetlówka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarystyką się zajmuję od niedawna wiec jeszcze nie jestem zbytnio obeznany, ale czytając różne fora piszą ze powinno być co najmniej 0,5 - 0,6 Wata na litr wody a więc zamierzam przerobić obudowę tj. usunąć środkowy tunel całkowicie i w zamian niego zamontować dodatkową świetlówkę,

znalazłem na Allegro coś takiego 24W 6500K http://allegro.pl/modul-ecolight-sunny- ... 09009.html

Obecnie posiadam 2x 20W Flora-Glo oraz Aqua-Glo więc jakieś 0,4 W na litr licze ze w akwa jest około 100L wody :arrow: i tu moje pytanie czy warto dokładać taką świetlówkę :?:

moje akwa http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66d ... 5795f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak dołożę 2 x24W to mi wyjdzie jakieś 0,88W /L czy to nie za wiele żebym nie miał problemów z glonami co2 nie posiadam no jeszcze musiałbym dokupić dwie świetlówki i koszty się zwiększają prawie do 200 zł no chyba ze dozbieram hmm, a co z tym pierwszy zestawem to jak warto czy nie wtedy bym miał 0,66W /L całkiem przyzwoicie tak myślę no i mam to razem z świetlówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się najpierw zanim dołożysz światła, moim zdaniem powinno to współgrać z dołożeniem co2, minimum bimbrownia

co2 jak i bimbrowni nie używam troszkę czytałem na ten temat wiec dlatego nie chce zbytnio dokładać światła wiec wolałbym dołożyć tylko jedną świetlówkę i dlatego pytam czy będzie to wystarczające (20w+20w które mam) +24w bo jeśli uważasz ze zaszkodzi to pozostawię jak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się najpierw zanim dołożysz światła, moim zdaniem powinno to współgrać z dołożeniem co2, minimum bimbrownia

co2 jak i bimbrowni nie używam troszkę czytałem na ten temat wiec dlatego nie chce zbytnio dokładać światła wiec wolałbym dołożyć tylko jedną świetlówkę i dlatego pytam czy będzie to wystarczające (20w+20w które mam) +24w bo jeśli uważasz ze zaszkodzi to pozostawię jak jest
To skoro boisz się inwazji glonów to rozwiązanie pierwsze będzie najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro boisz się inwazji glonów to rozwiązanie pierwsze będzie najlepsze.

Ok wiec pozostaje przy dołożeniu jednej świetlówki zresztą i tak będzie zaświecana osobno wiec cały czas nie będą świecić trzy ;)

to mam taki układ

tył: Flora-Glo 20W 2800K, 650 Lumen

przód: Aqua-Glo 20W 18000K, 555 Lumen

a środek 8-)

:arrow: Aquael Ecoligh SUNNY 24W 6500K

czy

:arrow: Aquael Ecoligh Plant 24W 8000K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To skoro boisz się inwazji glonów to rozwiązanie pierwsze będzie najlepsze.

Ok wiec pozostaje przy dołożeniu jednej świetlówki zresztą i tak będzie zaświecana osobno wiec cały czas nie będą świecić trzy ;)

to mam taki układ

tył: Flora-Glo 20W 2800K, 650 Lumen

przód: Aqua-Glo 20W 18000K, 555 Lumen

a środek 8-)

:arrow: Aquael Ecoligh SUNNY 24W 6500K

czy

:arrow: Aquael Ecoligh Plant 24W 8000K

Ja wybrałbym Planta, ale wybór należy do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam akwarium 112l (standardowo 2 x 18W) i dołożyłem ostatnio podobny moduł a konkretnie ten : http://allegro.pl/ecolight-24w-plant-modul-oswietlenie-8000k-aquael-i1488702834.html. dorobiłem bimbrownię i powiem szczerze, że działa to około dwa tygodnie i rośliny ruszyły jak szalone, glonów na razie nie widać. Polecam Ci bimbrownię do tego zestawu kup sobie coś takiego http://allegro.pl/co2-do-twojego-akwarium-licznik-gratis-i1501489789.html dwie butelki na pewno w domu się znajdą i działaj :) zacier z przepisu jaki dostałem od gościa u którego kupiłem zestaw do bimbrowni działał jakieś 10 dni teraz dorzuciłem ziemniaczki i kilka kolejnych powinno pojechać. myślę, że co 14 dni zrobić nowy zacier to nie powinien być ani duży kłopot ani wielki koszt. Nawet samo akwarium wygląda dużo lepiej doświetlone dodatkowymi 24W. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całością świeć max 8h, skoro masz świetlówki na osobnych kablach zrób świt i zmierzch za pomocą wyłączników czasowych.

tył: Flora-Glo 20W 2800K, 650 Lumen

przód: Aqua-Glo 20W 18000K, 555 Lumen

a środek

Aquael Ecoligh SUNNY 24W 6500K

czy

Aquael Ecoligh Plant 24W 8000K

Ja bym dał sunny, u mnie mam 2x 10 000k na tyle i 4x6500k na przodzie, i zwykłe z philipsa a nie jakieś akwarystyczne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedz :) więc dołożę Aquael Ecoligh SUNNY 24W 6500K 8-) a jeśli chodzi o bimbrownie to tez postaram się zrobić no raz już próbowałem tylko za każdym razem nieszczelność miałem i jakoś się zniechęciłem ale raz jeszcze zrobię 8-)

Dzięki wszystki Pozdro for All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...