Skocz do zawartości

Jaka głębokość zanurzenia filtrów wewnętrznych?


sean
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nie ma co do tego jakiś sztywnych reguł . Można za głębokość zanurzenia filtra uznać długość wieszaka . Generalnie przyjmuje się jednak że od podłoża do dna filtra powinno pozostać parę cm wolnej przestrzeni żeby można było czyścić złogi zalegające pod nim . Ale reszta zależy już od użytkownika , czy chce mieć go zamaskowanego , czy powietrze z dyszy ma tworzyć kaskadę bąbelków czy też ruszać lustro wody . Mało kto wie że filtry mogą mieć odchył w pionie dochodzący do 60 stopni , jednak traci się przy tym na wydajności ( coś ok 10% na każdych 15 stopniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się dlatego że obydwa te filtry zapychają mi się a wyczytałem że odległość filtra od lustra wody ma w tej kwestii znaczenie. Więc skoro zapychają mi się to jaka powinna być odległość górnej krawędzi korpusu filtra od lustra wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapychają się znaczy pracują , pytanie jak szybko to się dzieje ? Jeśli dzień dwa to nie z filtrami jest problem tylko z akwa , jeśli tydzień do 10 dni to prawie dobrze , a jeśli "stają" co , powiedzmy 2-3 tyg to "ten typ tak ma" :D . W 2 wypadkach można popełnić błąd z ich umieszczeniem , montując filtr w niecce , bądź osłaniając filtr mocno roślinami i elementami aranżacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki , to będę się wymądrzał :geek: . Primo , filtr filtruje wodę w celu usunięcia z niej niepożądanych elementów tzw "resztek" , da ?

Secundo , posiadasz 100l akwarium i 2 filtry których "moc" nominalnie prawie 2 krotnie przewyższa litraż Twojego akwarium , da ?

I po 1-2 dniach te filtry "stają" , da ?

To po mojemu powody moga być takie:

Za dużo ryb ,badz za duże ryby , które wytwarzają za dużo odchodów i są za intensywnie karmione , za silny prąd z 2 filtrów porusza osadem przydennym , brak ryb przydennych i tzw czyszczyciel w akwarium . Ryby niszczą obskubując rośliny , i ich elementy zatykają filtry . Albo rośliny tracą zbyt dużo elementów które jak wyżej . Zle dobrane podłoże którego cząsteczki "pływają" w wodzie.

Albo to wszystko razem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...