Skocz do zawartości

Co się dzieje ze ślimakami


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż sprawa wygląda tak, że mam w akwarium dużo małych białych muszelek po ślimakach. I tutaj pojawia się pytanie skąd one są, gdzie wyparowały te ślimaki? Czy wpływ na to mają jakieś złe warunki chemiczne wody, czy może bojowniki je wciągają? Inne sztuki tej samej wielkości żyją i sobie spokojnie pełzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Powiedział bym, że jest to selekcja naturalna, normalną rzeczą jest że w przyrodzie najmniej dorodne osobniki padają jako pierwsze, bo nikomu ich pula genów się do niczego nie przyda. To co znajdujesz to nic innego jak pozostałości po takich właśnie ślimaczkach, które sobie odeszły bo w każdym miocie jest jakiś % który nie przetrzymuje pierwszych dni życia. W sumie to farciarze :)

 

Bojki chyba miażdżą w jakiś sposób skorupki bo nie przypuszczam aby wytrząsały ślimaki czy wręcz wysysały je ze skorupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwa mam haremik 1+3 Bojka + Neonki Innesa + Otoski

 

Wiem że bojki jedzą ślimaki, ale też wątpię że wysysają je z muszelek, tym bardziej że są małe ok 4-5mm.

 

To pytanie w sumie tak zadałem z czystej ciekawości, i trochę z obawy że coś może nie tak z moimi parametrami choć ciągle je pilnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...