Skocz do zawartości

Ile W w 76l?


Rekomendowane odpowiedzi

Temp. pow. w mieszkaniu wynosi 21`C, nocą 18`C. Interesuje mnie grzałka bez termostatu ile W? Chcę, aby temp. w akwa wynosiła 22-23`C. Zbiornik ma wymiary 65dł. 32szer. i 48 wys. Mi wyszło 96 litrów, ale 20 litrów na podłoże i powietrze nad poziomem lustra wody. Czyli razem 76l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. pow. w mieszkaniu wynosi 21`C, nocą 18`C. Interesuje mnie grzałka bez termostatu ile W? Chcę, aby temp. w akwa wynosiła 22-23`C. Zbiornik ma wymiary 65dł. 32szer. i 48 wys. Mi wyszło 96 litrów, ale 20 litrów na podłoże i powietrze nad poziomem lustra wody. Czyli razem 76l.

bez termostatu jak ty sobie wyobrażasz? Nie chce mi się tłumaczyć całej litanii ale sam zastanów się w jaki sposób miało by to funkcjonować. Potem zrozumiesz że termostat musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej ludzie termostatów nie mieli, a ryby żyły i dobrze się miały. W takim razie po co produkują grzałki bez termostatu?

Po to żeby podłączyć je pod termoregulator z miernikiem temperatury czyli umownie "termostat".

Działa na takiej samej zasadzie jak termostat w grzałce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Zozulko droga wytłumacz proszę dlaczego chcesz grzałkę bez termostatu? Taka grzałka to "rare" towar jest obecnie i wcale dużo tańsza nie jest od nie firmowych grzałek z termostatem. W Twoim przypadku grzałka 25 W powinna wystarczyć do podgrzania wody o te 3-4 st C. Pamiętaj jednak o jednym, jeśli temperatura otoczenia się podniesie to temperatura wody w zbiorniku również się podniesie, do tego grzałka bez termostatu cały czas grzała będzie a brak termostatu jej nie wyłączy jeśli przekroczysz 25-26*C, co będzie skutkowało gorszym natlenieniem wody etc.Wolał bym mieć w zbiorniku zabezpieczanie w postaci termostatu w grzałce.

Dawniej ludzie termostatów nie mieli, a ryby żyły i dobrze się miały.

Dawniej ludzie zanim coś zjedli musieli upolować sobie mamuta czy innego tigra szablastozębnego. Całkiem niedawni też na większość chorób zalecano puszczanie krwi, pijawki i bańki. Czy to oznacza że mamy cały czas tak funkcjonować jeśli sa lepsze i skuteczniejsze rozwiązania?

 

EDIT

Nie stać minie na termostat a czytałam żeby pół wata przeznaczyć na 1 l. To prawda?

To prawda i nie prawda, im cieplej w chacie tym cieplej w baniaku bo grzałka cały czas grzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać minie na termostat a czytałam żeby pół wata przeznaczyć na 1 l. To prawda?

nie stać cie na termostat.... http://allegro.pl/termostat-rt-2-termor ... 61738.html

 

a na akwarium cie stać?

 

co ty w ogóle robisz za problem kup grzałke z termostatem 100W i nie filozofuj

Jakbyś czytał to byś wiedział a nie pieprz.ł za przeproszeniem akwarium dostałam, lub jak kto woli odziedziczyłam po wujku akwaryście. *nie stać mnie na grzałkę z termostatem.

Dziki jak będzie za ciepło to się wyłączy. Ale do tego jeszcze parę miesięcy. 8-)

U ans grałka z termostatem 100W z aquaela za 100zł, więc sami widzicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać minie na termostat a czytałam żeby pół wata przeznaczyć na 1 l. To prawda?

nie stać cie na termostat.... http://allegro.pl/termostat-rt-2-termor ... 61738.html

 

a na akwarium cie stać?

 

co ty w ogóle robisz za problem kup grzałke z termostatem 100W i nie filozofuj

Jakbyś czytał to byś wiedział a nie pieprz.ł za przeproszeniem akwarium dostałam, lub jak kto woli odziedziczyłam po wujku akwaryście.

pieprzyć to ty sobie możesz w domu dziewczynko i sobie uważaj.

I co niby mam czytać?

 

Widze że jest mądrzejsza od nas DWÓCH.

 

Utrzymanie akwarium też kosztuje nie interesuje mnie to ze je dostałaś.

 

U ans grałka z termostatem 100W z aquaela za 100zł, więc sami widzicie...

 

No 200zł napisz najlepiej. Weź się dziewczyno zastanów. Grzałki oscylują w okolicach 30-40zł a ty ze stówą tu wylatujesz.

 

Atreyu: Ostrzeżenie. Należy zachować pewien poziom kultury. Jeszcze jedna wypowiedź w tym tonie skończy się banem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki jak będzie za ciepło to się wyłączy.

Rozumiem, nie mniej jednak będzie to wymagało czynnika ludzkiego czyli kogoś kto tę grzałkę wyłączy. Wracając do zagadnienia, grzałki bez termoregulacji są produkowane ponieważ są osobne zewnętrzne regulatory temperatury do których się te grzałki podłącza. Grzałka aquaela 75W z termostatem to koszt około 20 zł, być może gdzieś dostaniesz mniej firmową taniej. Obawiam się że grzałka bez termostatu tańsza nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki jak będzie za ciepło to się wyłączy.

Rozumiem, nie mniej jednak będzie to wymagało czynnika ludzkiego czyli kogoś kto tę grzałkę wyłączy. Wracając do zagadnienia, grzałki bez termoregulacji są produkowane ponieważ są osobne zewnętrzne regulatory temperatury do których się te grzałki podłącza. Grzałka aquaela 75W z termostatem to koszt około 20 zł, być może gdzieś dostaniesz mniej firmową taniej. Obawiam się że grzałka bez termostatu tańsza nie będzie.

ona i tak wie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za grzalkę z termostatem w moim zoologiku? tam bedzie z 7 dych

Poproś kogoś ze znajomych mających konto na allegro aby takową grzałkę Tobie zakupił. Jak będziesz miała szczęście to może nawet się trafi ktoś z Twojej okolicy sprzedający akcesoria akwarystyczne tak że koszty dostarczenia grzałki będą minimalne bo na przykład jazda rowerkiem 5km w jedna stronę :)

 

Mieszkam w wielkiej wsi zwanej wrocław, w sklepach zoo kupuję tylko żwirek dla kota jak zapomnę zamówić go w krakvecie wraz z micha dla kocurów. Tak samo z akcesoriami akwarystycznymi, większość ofert liczących się to i tak internet lub prywatni hodowcy czyli tez na swój sposób internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grozisz mi? Utrzymanie mojego akwarium na miesiąc to koszt 13zł.

20zł za grzalkę z termostatem w moim zoologiku? tam bedzie z 7 dych

Jeszcze nie byłaś ale już wiesz że 70 zł.

 

Kończę moją wypowiedź w tym temacie bo widzę, że masz większą wiedzę na temat ogrzewania niż ja i kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bawić w grzałki bez termostatu. Grzałki Aquaela kosztują ok. 30zł. Oczywiście są też takie za 70zł, ale innych firm.

 

Jak chcesz oszczędzić szukaj grzałki w małych "osiedlowych" sklepach zoologicznych, nie w marketach. Co do zakupów przez neta... różnie z tym bywa i w Twoim wypadku odradzam. Powód prosty, oszczędzisz może 5zł, a na transport wydasz 10zł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grozisz mi? Utrzymanie mojego akwarium na miesiąc to koszt 13zł.

20zł za grzalkę z termostatem w moim zoologiku? tam bedzie z 7 dych

Jeszcze nie byłaś ale już wiesz że 70 zł.

 

Kończę moją wypowiedź w tym temacie bo widzę, że masz większą wiedzę na temat ogrzewania niż ja i kolega.

Jak nie byłam? Z czego to ''wywnioskowaliście''?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20zł za grzalkę z termostatem w moim zoologiku? tam bedzie z 7 dych

 

Jak nie byłam? Z czego to ''wywnioskowaliście''?

Z tego, że napisałaś, że ,,tam będzie z 7 dych''. Byłaś w sklepie i nie wiesz ile dokładnie kosztuje???

Masz tu dziewczynko grzałkę 100W za 30 zł z przesyłką http://allegro.pl/grzalka-z-termostatem ... 12417.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz sama pilnować temperatury to tu masz grzałkę za 4zł.

 

p.s. wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać, uważam że temat do zamknięcia, bo to chyba jest jakaś prowokacja :P

Haha :D

Popieram przedmówcę. Dziewczyna chce się bawić w akwarystkę a nie ma pieniędzy na grzałkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...